Warsztaty teatralne ze studentem kierunku aktorskiego

W dniu 12 lutego 2020 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty i spotkanie ze studentem pierwszego roku Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, Dominikiem Buksą. Jak owocne było to spotkanie świadczą wypowiedzi uczestników z grupy teatralnej z klasy 2b prowadzonej przez Pana Rafała Paśko.

"Na spotkaniu z Dominikiem Buksą przeprowadziliśmy przede wszystkim kilka szczerych i budujących rozmów, dostaliśmy wiele rad i uwag podczas ćwiczeń. Były to ćwiczenia pomagające wywołać prawdziwe emocje oraz uwolnić ciało na scenie. Dowiedzieliśmy się więcej na temat samego zdawania do szkoły teatralnej, a także zostały polecone nam książki, które pomogą nam się kształcić w tej dziedzinie."

"Dominik Buksa pomagał nam w pracy z tekstem, dowiedziałyśmy się także jak efektywnie ćwiczyć dykcję. Dał nam dużo motywacji i wsparcia do walki o swoją przyszłość."

"Dominik Buksa zrobił na mnie rewelacyjnie wrażenie, ma w sobie dużo pasji i miłości do tego co robi. Warsztat jaki przedstawił robił całym sobą. Mieliśmy też okazję porozmawiać, całkowicie szczerze. Przyszedł do nas aby przedstawić jego wizję i doświadczenie z aktorstwem. Podczas pracy z tekstem szukał w nas prawdziwych emocji. Jestem szczerze zainspirowana jego pozytywną energią."

"Dominik pomógł nam skonfrontować się z naszymi największymi "lękami" teatralnymi. Każda z nas miała okazję popracować nad najcięższymi dla nas zadaniami aktorskimi. Dzięki niemu zrozumiałyśmy jak ważny jest partner sceniczny i jak rzadko zwracamy na niego uwagę. Celne uwagi, porady, warsztat i szczera rozmowa przeprowadzona z Dominikiem z pewnością pomogą nam w naszej dalszej teatralnej przygodzie."

Dziękujemy za spotkanie!

Tagi: