Wolontariusze II LO przecierają szlaki

W piątek, 26 października ponad trzydziestoosobowa  grupa wolontariuszy z II LO z panią Małgorzatą Wilgucką i panią Grażyną Sadowską wzięła udział w II Międzynarodowych Spotkaniach Artystów Nieprzetartego Szlaku w Centrum Kulturalnym w Przemyślu.

Spotkania te to przegląd twórczości artystycznej niepełnosprawnych dzieci, młodzieży i dorosłych zrzeszonych w Domach Pomocy Społecznej, Warsztatach Terapii Zajęciowej, Specjalnych Ośrodkach Szkolno – Wychowawczych. Celem przeglądu jest inspirowanie niepełnosprawnych do aktywnych, twórczych działań kulturalnych, rozwijanie umiejętności artystycznych oraz integracja grup.

W tym roku motywem przewodnim występów był Rock'and Roll, mieliśmy więc okazję wysłuchać klasyków muzyki rockowej, od Elwisa Presleya począwszy. Od 9 – 17 nasi wolontariusze nie tylko pomagali niepełnosprawnym w logistyce imprezy, ale także byli widzami spektakli tanecznych, teatralnych i muzycznych oraz uczestniczyli w spontanicznych zabawach w przerwie pomiędzy występami. Znakomicie spisali się w zabawie nazwanej Karawaną. Zaaangażowanie tego rodzaju wymaga przede wszystkim empatii, którą uczniowie II LO potrafili okazać znakomicie. Spotkali się także z ciepłym przyjęciem uczestników Spotkań, którzy z natury są bardzo energiczni, radośni i chętnie nawiązują kontakty.

Mieliśmy okazję obejrzeć także występ młodzieży z fundacji „Klaun”, która organizuje czas i zabawy dla dzieci w szpitalach i hospicjach. Zaprosili licealistów do pomocy nie tylko w czasie festiwali, ale również na co dzień.

Dziękujemy wspaniałym wolontariuszom i zapraszamy do udziału w następnych tego typu spotkaniach. Najbliższym jest Wigilia dla Bezdomnych i Potrzebujących przemyskiego oddziału Caritas.