Zakończenie roku szkolnego 2017/18

22 czerwca 2018r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18. Obchody rozpoczęły się Mszą świętą w kościele pod wezwaniem św. Józefa. Dalsza część wydarzenia miała miejsce na sali gimnastycznej naszej szkoły. Podczas akademii zaszczycili nas swoją obecnością: pan Robert Choma (Prezydent Miasta Przemyśla), pani Elżbieta Tarnawska (Naczelnik Wydziału Edukacji w Przemyślu), pan Artur Komorowski (Naczelnik Kancelarii Prezydenta Miasta Przemyśla), pani Renata Stec (przedstawiciel firmy Inglot), pani Hanna Fleszar (przedstawiciel firmy Order of Code), pani Renata Stefaniak (prezes zarządu fundacji Perła Galicji), pan Sebastian Dobrowolski (przewodniczący Rady Rodziców) i pani Edyta Bierowiec (preses Stowarzyszenia Absolwentów II LO).

Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody dla najlepszego łacinnika, najlepszego chemika,  najlepszego informatyka oraz nagrodzonych w  szkolnym konkursie informatycznym. Zostały przyznane również wyróżnienia za 18. Podkarpacki Konkurs Matematyczny, szkolny konkurs języka angielskiego i za realizację programu DSD (obejmującego naukę języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym w wymiarze 6 godzin tygodniowo).

Nagrodzeni zostali także uczniowie klasy 2f, zespół Hensfortu Przemyśl, za zdobycie mistrzostwa Polski juniorów w koszykówce mężczyzn. Na ścianie sali gimnastycznej, przy akompaniamencie intrumentów dętych, została zawieszona flaga mistrzowska PZKosz (Polskiego Związku Koszykówki). Uczniowie z najwyższą średnią z każdej klasy otrzymali nagrody specjalne, ufundowane przez Radę Rodziców.

Uroczystość zwieńczyła rok pełen sukcesów, spełnionych marzeń, pełen nowych znajomości i ambitnych planów. Podczas 10 miesięcy nauki, pracy, każdy z grona pedagogicznego, pracowników, uczniów przyczyniał się do rozwoju siebie i otaczającego go środowiska. Przyszedł czas na odpoczynek, relaks i uzupełnienie sił przed kolejnym rokiem szkolnym.

W imieniu społeczności szkolnej, życzymy zdrowych, bezpiecznych i pełnych szczęścia wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!