Żegnamy Profesora II LO Michała Ubermana

„W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem. Na ostatek odłożono dla mnie wieniec sprawiedliwości, który mi w owym dniu odda Pan, sprawiedliwy Sędzia.” (2 Tm 4, 7 – 8)

Pamiątki giną. Pamięć pozostaje. Żegnamy długoletniego Nauczyciela naszej szkoły.

Bo nie poznaliśmy się po to, by o sobie zapomnieć, jak mogliby powiedzieć wychowankowie Pana Profesora rozsiani po Polsce i po świecie, ale także ci, którzy uczą dziś w Morawie, ponieważ wybrali zawód nauczyciela, niektórzy - tak jak On - nauczyciela fizyki.

I On o nas nie zapominał, był stałym Gościem szkolnych uroczystości i świątecznych spotkań.

Rodzinie Zmarłego, Żonie, pani Jadwidze Uberman, córce Justynie oraz synowi Piotrowi składamy wyrazy współczucia.Nigdy nie ma dobrego momentu na pożegnanie bliskich, ale zawsze jest dobry czas, żeby otulić ich myślami.

Lesław Falecki- Czas

Dlaczego tak dobrze wiemy

że już pora

że ten czas był nam dany