II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

Finał Konkursu Polska Niepodległość - współczesny punkt widzenia

Komisja konkursu literackiego „Polska Niepodległość – współczesny punkt widzenia” w składzie: Marek Rząsa, poseł na Sejm RP, Renata Butryn, poseł na Sejm RP, Elżbieta Tarnawska, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego, Marta Jurkiewicz, dyrektor biura poselskiego, oraz Sabina Motowidło –Maziarz –asystent Posła, rozstrzygnęła II edycję tego konkursu. 

Uczniowie II LO: Aleksandra Hrynkiewicz z klasy 3 e oraz Krystian Olszański z klasy 3 a, uczniowie p. Małgorzaty Wilguckiej, zostali wyróżnieni w kategorii eseju, a Tomasz Kumiega z klasy 2 f, uczeń p. Moniki Maciewicz, w kategorii opowiadania. Wśród finalistów konkursu mamy więc najliczniejszą reprezentację nagrodzonych. Poza finałem znalazła sie jeszcze praca Joanny Waltoś z klasy 1 e, którą, razem z innymi tekstami, zamieszczamy w załącznikach. 

Już po raz drugi uczniowie II LO znaleźli się w ścisłym finale tego regionalnego konkursu, który, w związku ze świętem 11 listopada - rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości - stara się pokazać perspektywę spojrzenia na niepodległość młodego pokolenia. W tym celu organizatorzy konkursu odnoszą się także do znanych współczesnych wokalistów, podejmujących temat patriotyzmu, w tym roku byli to Maria Peszek oraz Zipper. 

Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 12 listopada. Relacje i zdjęcia z tego wydarzenia ukażą się na stronie www.marekrzasa.pl oraz w prasie lokalnej. 

Pociąg do patriotyzmu 
Gniazdo na skałach orła 
Polska Niepodległość - współczesny punkt widzenia