II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

Finał ogólnopolski Konkursu 2014! Młodzi dla wolności

II LO znalazło się w finale Ogólnopolskiego Konkursu 2014 ! Młodzi dla Wolności. Obrady jury etapu wojewódzkiego Konkursu, ogłoszonego w listopadzie ubiegłego roku przez Kancelarię Prezydenta RP, we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Ośrodkiem Rozwoju Edukacji, odbyły się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Rzeszowie.

Konkurs miał zachęcić środowiska lokalne do poznania najnowszej historii Polski, historii przełomu roku 1989 i przemian, jakie nastąpiły po nim. 20 grudnia 2013 roku zakończono przyjmowanie zgłoszeń. Nauczyciele i uczniowie z całej Polski zgłosili 400 projektów, które do końca kwietnia były realizowane w całej Polsce.

Do finału ogólnopolskiego z województwa zakwalifikował się esej pani Małgorzaty Wilguckiej, który zdobył I. miejsce w swojej kategorii na etapie wojewódzkim.

Ponadto do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowały się z Podkarpacia: projekt edukacyjny oraz plakat uczniów z IV LO w Rzeszowie, blog gimnazjalistów z Dzikowca, i scenariusz lekcji z liceum w Lubaczowie.

Zwycięski esej oraz scenariusz lekcji, który nauczycielka II LO także zgłosiła do konkursu, ukażą się w sierpniowym numerze pisma "Nauczyciel i Szkoła" Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie.

Gala finałowa Konkursu odbędzie się 23 czerwca w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie o godzinie 12.30. Laureaci będą mieli możliwość zaprezentowania w czasie uroczystości swoich działań.

Przed nami zatem finał ogólnopolski!

Informacja prasowa znajduje się pod adresem: http://rzeszow.gazeta.pl .

II LO na ogólnopolskiej mapce projektów Razem89 organizacji pozarządowych można zobaczyć pod adresem: razem89.pl.

Wyniki Konkursu są natomiast dostępne pod adresem:http://www.ore.edu.pl .

Zapraszamy do lektury.

Tagi: