II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

II. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Uczenie poprzez nauczanie - uczniowie prowadzą lekcje języka obcego".

Uczniowie naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie "Uczenie poprzez nauczanie - uczniowie prowadzą lekcje języka obcego" w ramach projektu Comeniusa "Zmieniająca się szkoła". 

Celem głównym konkursu jest promowanie wśród nauczycieli języków obcych gimnazjów i ogólnokształcących szkół ponadgimnazjalnych nowatorskiej metody uczenia Lernen durch Lehren tj. Uczenie się poprzez nauczanie (LdL). W ubiegłym roku wyróżnienie otrzymała Paula Babik. W tym roku sukces odniosła Agnieszka Wójcik z kl. 2f , która poprowadziła lekcję języka niemieckiego w swojej klasie na temat "Unsere Klassenfahrt nach Bremen" . Lekcja została sfilmowana, a nagranie wraz z scenariuszem lekcji trafiło do komisji konkursowej w ORE w Warszawie. Nagrana lekcja otrzymała II. miejsce w konkursie. Szczegóły na stronie ORE

Agnieszce gratulujemy talentu do prowadzenia lekcji metodą LdL! 

Warto dodać, że uczniowie trzech najwyżej ocenionych filmów otrzymują iPody, zaś szkoły przez nich reprezentowane notebooki jako wyposażenie szkolnych pracowni nauczania języka obcego. 
 

Agnieszka Siuta