II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

III. Ogólnopolskie Dyktando Języka Niemieckiego - wyniki etapu szkolnego

Dnia 13.11.2012r odbył się w naszej szkole etap szkolny III. Ogólnopolskiego Dyktanda Języka Niemieckiego "Das Deutsch Diktat". Organizatorem tego konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, a patronat honorowy objął rektor Uniwersytetu Przyrodniczo- Humanistycznego w Siedlcach.

W etapie szkolnym dyktanda wzięło udział 24 uczniów, których zadaniem było uzupełnienie luk w dwóch tekstach na podstawie trzykrotnie odtworzonego nagrania. Tekst dyktanda oraz prawidłowe rozwiązanie znajdują się na blogu www.deutschteam.wordpress.com 

Szkolnym Mistrzem, a właściwie Mistrzynią Niemieckiej Ortografii została Klaudia Sobek z klasy I e, która tym samym przechodzi do etapu regionalnego konkursu. (Etap regionalny odbędzie się w naszej szkole 15.12.2012r). Klaudia zmierzy się z uczniami szkół ponadgimnazjalnych z Przemyśla, Jarosławia, Krosna, Sanoka, Dynowa, Leżajska, Ustrzyk Dolnych. 

Kolejne miejsca zajęły: 

2. miejsce: Agnieszka Wójcik, kl. II f
3. miejsce: Sabina Zacharko, kl. II d 

Na wyróżnienie zasługują także Justyna Pawłucka, kl. III e oraz Klaudia Leżańska, kl. III d . 

Wszystkim laureatkom serdecznie gratulujemy !!! 

Nagrody i upominki w konkursie ufundowane zostały przez: Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego / O Przemyśl oraz firmę AKRO - DOM z Rzeszowa. 
 

Agnieszka Siuta, Monika Gonet