II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

Konkurs Bożonarodzeniowy

Uczennica klasy 3i - Paulina Droń zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie na kartę świąteczno - noworoczną o tematyce związanej z giełdą i rynkiem kapitałowym. Organizatorem tego konkursu była Fundacja Edukacji Rynku Kapitałowego.

 

Jest to olbrzymi sukces, gdyż jej praca znalazła się w grupie 3 najlepszych prac plastycznych, których na konkurs nadesłano w tym roku aż 700! Sukces tym bardziej jest godny podkreślenia, iż Paulina rywalizowała w okresie bardzo intensywnej nauki, gdyż przygotowuje się do egzaminu maturalnego. Znalazła jednak czas i wykonała zdaniem jury najciekawszą kartkę. Wręczenie nagród odbyło się na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, 6 grudnia, w dniu kiedy wręczane są prezenty z okazji Św. Mikołaja. Paulina za zwycięstwo otrzymała wysokiej jakości odtwarzacz mp3, plecak sportowy i gadżety związane z giełdą. Cała uroczystość odbyła się w towarzystwie Mikołaja i Śnieżynki oraz zaproszonych gości, m.in. Prezesa i Wiceprezesa GPW oraz generalnego przedstawiciela UNICEF-u.

 
 

Wspaniała atmosfera w sali notowań wynagrodziła nam ponad 15 godzinny czas spędzony na przybyciu do Warszawy i powrocie do Przemyśla. Z pewnością były to jedne z najlepszych i niezapomnianych mikołajek jakie dane było nam przeżywać. Opiekunami Pauliny w tym konkursie była p. Małgorzata Pięta i ja piszący te słowa Rafał Paśko.

Fotorelacja z tej wizyty na giełdzie zamieszczona jest również na stronie www.pp2lo.prv.pl i www.ferk.pl.

Rafał Paśko