Dziesięcioro uczniów klasy 3f zostało laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim, uzyskując indeksy najstarszej polskiej Alma Mater.
Konkurs Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim organizowany jest od 1996 roku przez „Fundację dla Uniwersytetu Jagiellońskiego”. Główną nagrodą są indeksy UJ. Jego celem jest przybliżenie młodzieży historii Uniwersytetu, a także historii oświaty polskiej i europejskiej oraz roli, jaką spełnia polska nauka w rozwoju nauki europejskiej.
Konkurs Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim jest jedyną tego rodzaju inicjatywą, propagującą nie tylko wiedzę o Wszechnicy Krakowskiej i ofercie edukacyjnej UJ, ale również wiedzę o historii edukacji polskiej i europejskiej.
Konkurs składa się z dwóch etapów. Eliminacji, które odbywają się jednocześnie w Warszawie, Krakowie i Gdańsku oraz dwudniowego finału w Krakowie.
W tegorocznej edycji konkursu uczniowie II LO stanowili najliczniejszą grupę finalistów wywodzących się z jednej szkoły, a wysokie miejsca w finale pozwoliły im otrzymać wymarzone indeksy krakowskiej uczelni, których wręczenie odbyło się podczas uroczystej gali w Collegium Novum.
Szczęśliwi zwycięzcy to: Natalia Przybylska, Małgorzata Musz, Łukasz Dec, Katarzyna Kudła, Klaudia Śnieżek, Kamila Fudali, Agnieszka Majchrowicz, Joanna Kowalów, Joanna Samek, Łukasz Sudoł.
Serdecznie gratulujemy!
Nauczycielem historii wszystkich laureatów jest pan Artur Bobrowicz.