II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

Studenci UJ z klasy 3f!

Prof. dr hab. Andrzej Mania, prorektor ds. dydaktyki, w otoczeniu naszych  laureatów

Dziesięcioro uczniów klasy 3f zostało laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim, uzyskując indeksy najstarszej polskiej Alma Mater.

Konkurs Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim organizowany jest od 1996 roku przez „Fundację dla Uniwersytetu Jagiellońskiego”. Główną nagrodą są indeksy UJ. Jego celem jest przybliżenie młodzieży historii Uniwersytetu, a także historii oświaty polskiej i europejskiej oraz roli, jaką spełnia polska nauka w rozwoju nauki europejskiej.

Konkurs Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim jest jedyną tego rodzaju inicjatywą, propagującą nie tylko wiedzę o Wszechnicy Krakowskiej i ofercie edukacyjnej UJ, ale również wiedzę o historii edukacji polskiej i europejskiej.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Eliminacji, które odbywają się jednocześnie w Warszawie, Krakowie i Gdańsku oraz dwudniowego finału w Krakowie.

W tegorocznej edycji konkursu uczniowie II LO stanowili najliczniejszą grupę finalistów wywodzących się z jednej szkoły, a wysokie miejsca w finale pozwoliły im otrzymać wymarzone indeksy krakowskiej uczelni, których wręczenie odbyło się podczas uroczystej gali w Collegium Novum.

Szczęśliwi zwycięzcy to: Natalia Przybylska, Małgorzata Musz, Łukasz Dec, Katarzyna Kudła, Klaudia Śnieżek, Kamila Fudali, Agnieszka Majchrowicz, Joanna Kowalów, Joanna Samek, Łukasz Sudoł.

Serdecznie gratulujemy!

Nauczycielem historii wszystkich laureatów jest pan Artur Bobrowicz.

Tagi: