II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

Studentki UJ z klas 3e i 3f!

Szczęśliwe studentki

Piątka uczennic z naszej szkoły została finalistkami XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim; trzy z nich uzyskały indeksy najstarszej polskiej Alma Mater.

Konkurs Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim organizowany jest od 1996 roku. Główną nagrodą są indeksy UJ. Jego celem jest przybliżenie młodzieży historii Uniwersytetu, a także historii oświaty polskiej i europejskiej oraz roli, jaką spełnia polska nauka w rozwoju nauki europejskiej.

Konkurs Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim jest jedyną tego rodzaju inicjatywą, propagującą nie tylko wiedzę o Wszechnicy Krakowskiej i ofercie edukacyjnej UJ, ale również wiedzę o historii edukacji polskiej i europejskiej.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Eliminacji, które odbywają się jednocześnie w Warszawie, Krakowie i Gdańsku oraz dwudniowego finału w Krakowie. 

Do finału Konkursu zakwalifikowały się: Julia Milan, Magdalena Toczek, Paulina Uberman, Katarzyna Wojdak oraz Izabela Zdun.

Julia Milan, Paulina Uberman i Katarzyna Wojdak zostały laureatkami Konkursu otrzymując wymarzone indeksy Uniwersytetu Jagiellońskiego na: biologię, sinologię i hinduistykę.

Serdecznie gratulujemy!

Opiekę nad uczestniczkami sprawował Artur Bobrowicz.

Tagi: