Sukcesy z chemii

Uczniowie II L0 mogą jak co roku pochwalić się zaangażowaniem i wynikami w konkursach chemicznych. Już we wrześniu 2016 roku trójka z nich w składzie 10-osobowej drużyny Podkarpacia reprezentowała region na V Ogólnopolskim Forum Młodych Chemików w Gdańsku.

Tradycyjnie nasi uczniowie wzięli także udział w Olimpiadzie Chemicznej, IX Konkursie Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej oraz 53. Konkursie Chemicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 63. edycji Olimpiady uczeń klasy 1 e, Mikołaj Popławski, zakwalifikował się do II etapu, przeszedł również do III etapu konkursu Politechniki Rzeszowskiej ( w drugim etapie znalazło się 5. uczniów naszej szkoły). Konkurs w Toruniu w II etapie reprezentowali z kolei Mikołaj Popławski i Małgorzata Blecharczyk (również z klasy 1 e).

Aktualnie Mikołaj Popławski uczestniczy w warsztatach chemicznych na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, a wcześniej, w styczniu, brał udział w warsztatach fizycznych, także w Warszawie.

Gratulujemy !

Tagi: