II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

Uczniowie 2DSD zwycięzcami w projekcie szkół DSD

Grupa 2DSD wzięła udział  w projekcie edukacyjnym szkół DSD w Polsce południowej. Tegoroczny temat projektu brzmiał: „Prawo do decydowania – setna rocznica uzyskania prawa wyborczego przez kobiety w Polsce, Niemczech i Austrii“.

Zarówno gimnazjaliści ze szkół realizujących program DSD jak i licealiści przedstawili różnorodne prace, których tematem przewodnim była kobieta i jej walka o wolność
i prawo do decydowania o samej sobie. W projekcie wzięło udział w sumie 31 szkół. Projekty oceniał wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie - Michael Ganser i studenci Filologii Germańskiej UJ.

Wśród gimnazjów zwyciężyło Gimnazjum nr 7 z Krakowa, drugie i trzecie miejsce zajęły kolejno: Gimnazjum z Węgrzec Wielkich i Trzebini. W kategorii liceów pierwsze miejsce otrzymało Liceum nr 2 z Przemyśla, kolejne wyróżnienia przypadły Liceom nr 2 (2 miejsce) i nr 44 (3 miejsce) z Krakowa.

Nasz projekt zatytułowany „ Siła kobiet” pokazuje w sposób humorystyczny „siłę” i ogromną rolę kobiet począwszy od prahistorii aż do czasów współczesnych. To właśnie kobiety w oczach 2DSD odgrywają rolę dominującą, a mężczyźni wypadają przy nich dość blado i mizernie.

Warto wspomnieć, że nasz projekt, jak i wszystkie pozostałe wyróżnione projekty obejrzeć można w Domu Norymberskim w Krakowie wraz z wystawą „Decydentki”.

Szczegółowe informacje o projekcie ( również nasz film video) i wystawie znaleźć można także na Facebooku.

Oto link:

https://www.facebook.com/events/135942063793852/167987730589285/?notif_t=admin_plan_mall_activity&notif_id=1521138230553411

Gratulacje dla całej grupy i wszystkich, którzy pomogli w realizacji naszego projektu!

 

Załącznik video: