II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

Podniebne pasje młodzieży II LO

16 listopada 2011 nasza klasa 2 g wybrała się na fascynującą wycieczkę do Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu, największego producenta samolotów w Polsce oraz Ośrodka Kształcenia Lotniczego w Jasionce.

PZL Mielec należy od marca 2007 roku do United Technologies/Sikorsky Aircraft Corporation i kooperuje z największymi firmami lotniczymi na świecie. Zostaliśmy serdecznie przyjęci i przez pracowników firmy poinformowani o tym, w jaki sposób powstają samoloty oraz helikoptery (Black Howk), mogliśmy z bliska obserwować obróbkę plastyczną i montaż elementów samolotu.

W działającym w Jasionce, pod patronatem Uniwersytetu Rzeszowskiego, Ośrodku Kształcenia przyszłych pilotów zwiedzaliśmy hangary z samolotami. Pod okiem instruktorów każdy z nas mógł wejść do środka, zasiąść za sterami i poczuć się jak profesjonalny pilot.

Ostatnim punktem naszego programu była wizyta w kinie Helios w Rzeszowie, tym razem naprawdę bujaliśmy w podniebnych przestworzach z bohaterami filmu "Trzej Muszkieterowie" nakręconego w technologii 3D, było to doskonałe dopełnienie tego dynamicznego dnia. Po spotkaniu z Atosem, Portosem, Aramisem i D`Artagnanem powróciliśmy wieczorem do Przemyśla. Organizatorami wycieczki byli nasi nauczyciele, Panie Jolanta Saj, Iwona Paczkowska i Ewa Godzień, a sponsorami nasi Rodzice. Wszystkim im bardzo dziękujemy.
 

Katarzyna Łaba