II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

Poznajemy Polskę

Uczniowie klasy 2 e z opiekunami, panią Małgorzatą Wilgucką, panią Ewą Pilip i panem Jerzym Pawłowskim uczestniczyli od 7. do 9. czerwca w wycieczce edukacyjnej, zwiedzając okolice Krakowa i Beskidu Małego.

W Krakowie spotkaliśmy się w siedzibie Uniwersytetu Jagiellońskiego z przedstawicielami Samorządu Studentów, którzy przedstawili uczniom edukacyjną ofertę uczelni, opowiedzieli o życiu studenckim i sprezentowali wszystkim pamiątkowe koszulki, torebki oraz foldery UJ. Następnym punktem programu było krótkie zwiedzanie miasta: okno papieskie, witraże Stanisława Wyspiańskiego w kościele oo. Franciszkanów i wystawa „Szuflada” poświęcona Wisławie Szymborskiej. W tym samym dniu odwiedziliśmy jeszcze Łagiewniki, Kalwarię Zebrzydowską i Wadowice, poznając historię znanych sanktuariów oraz zwiedzając multimedialne Muzeum Domu Jana Pawła II.

Drugi dzień wycieczki miał charakter turystyczny, przeszliśmy z przewodnikiem szlak papieski z Ponikwi na Leskowiec, zapoznając się z historią, geografią i anegdotami związanymi z pięknymi okolicami Beskidu Małego. Trzeci dzień, typowo rekreacyjny, upłynął radośnie w Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia w pobliskim Zatorze. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy z bogatymi wspomnieniami do Przemyśla.