II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

Rajd Kalwaryjski

W środę, 9 czerwca, odbył się kolejny, coroczny rajd na Kalwarię, niebieskim szlakiem Jana Pawła II. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły i kilkoro opiekunów.

Jak zwykle wspaniałym przewodnikiem był pan Janusz Binduga, prowadzący rajd z pomocą pań: Agaty Trzpis, współorganizatorki imprezy, Aleksandry Kus, Barbary Morycz, Małgorzaty Wilguckiej, i panów: mjr. Cholewki i Romana Głowacza. Mimo upału uczestnikom rajdu nie brakowało energii, w czym pomagała nam szczególnie klasa wojskowa, niestrudzenie śpiewając marszowe pieśni. Sporo trudu, ale i zabawy dostarczyły wszystkim warunki terenowe,podmokłe po ostatnich deszczach trasy, na których pojawiało się sporo, jak definiował pan major, przeszkód poziomych o stuprocentowej wilgotności. Najtrudniejsze okazało sie ostatnie podejście na Kalwarię od strony Huwnik, stromym i odkrytym zboczem góry. Tu wycieczkę z zapałem poprowadziły pani Trzpis i pani Wilgucka.

Na miejscu czekała na pielgrzymów siostra Miriam. Po krótkiej mszy i odpoczynku przy ognisku wróciliśmy autokarami do Przemyśla. Wszystkim uczestnikom radju dziękujemy i zapraszamy za rok !
 

Małgorzata Wilgucka
Tagi: