II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

"Stacja Warszawa"

Dnia 23.05.2017r. klasa Ia wraz z opiekunami: panią Jolantą Saj, panią Ewą Godzień oraz księdzem Krzysztofem Żyłą udała się na klasową wycieczkę, której celem była przede wszystkim integracja oraz podziwianie najpiękniejszych miejsc w Warszawie. Po kilkugodzinnej podróży dotarliśmy do Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie spożyliśmy obiad i mogliśmy podziwiać piękno przyrody w Uniwersyteckich Ogrodach. Następnie udaliśmy się na Rynek Starego Miasta. Po drodze podziwialiśmy Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki, Kolumnę Zygmunta oraz Pomnik Młodego Powstańca. Dalej udaliśmy się na Stadion Narodowy.

Kolejny dzień i nowe przygody… w środę uczestnicy wycieczki mieli możliwość pogłębić swoją wiedzę historyczną, dzięki wizytom w Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Historii Żydów Polskich.

Czwartek zaś to mieszanka nauki z rozrywką. Najpierw wizyta w Wilanowie, gdzie podziwialiśmy piękno przyrody oraz poznawaliśmy część historii Polski w Pałacu Jana III Sobieskiego. Następnie lekcja historii w Sanktuarium Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Dalej oglądaliśmy obrady w naszym parlamencie. Niestety, wizyta w Sejmie trwała tylko chwilę, co powodowało smutek na twarzach wielu uczestników. Koniec dnia to zabawa na trampolinach w Hangar646, gdzie młodzież uczyła się wielu ciekawych akrobacji.

Piątek- ostatni dzień wycieczki, w którym prym wiodła edukacja. Wizyta w Centrum Nauki Kopernik, a następnie pokaz w Planetarium Niebo Kopernika pozwoliły poszerzać horyzonty ciekawym świata uczestnikom. Pomimo dużego zmęczenia każdy uczestnik wycieczki był bardzo zadowolony i zasmucony, iż "Sen o Warszawie" tak szybko się skończył.