II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

Uczeń II LO w reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy w kolarstwie górskim 2006

Uczeń klasy 2c Maciej Dombrowski znalazł się w składzie reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy MTB 2006, które odbyły się w dniach 28-30 VII 2006 we włoskiej miejscowości Chies d'Alpago.

 

Maciej uprawia kolarstwo od 2001 roku. W 2003 roku zdobył tytuł amatorskiego mistrza Polski Family Cup. Od 2004 roku rozpoczął starty z licencją kolarską w kategorii junior młodszy w prestiżowych zawodach Skoda Auto Grand Prix MTB, organizowanych przez Czesława Langa. W ogólnej klasyfikacji Pucharu Polski znalazł się na piątym miejscu. Rok później zajął trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej. Obecnie Maciej startuje w barwach Klubu UKS Dobra "Jarecki TEAM" (Małopolska). W roku 2006 przeszedł do kategorii junior i zajął czwarte miejsce w klasyfikacji ogólnej Skoda Auto Grand Prix MTB i Pucharze Polski. Dzięki tej wysokiej pozycji zakwalifikował się do reprezentacji Polski na ME MTB 2006.

Polska reprezentacja nie zdobyła żadnego medalu, chociaż wiele osób na nie liczyło. W kategorii junior na 93 zawodników startowało 4 Polaków. Piotr Brzózka zajął 14 miejsce, Adrian Działakiewicz 18, Maciej Dombrowski 30, a Kornel Osicki 32. Nie są to może rewelacyjne wyniki, ale większość juniorów również w następnym roku będzie ścigać się w tej kategorii i być może znacznie poprawi swoje rezultaty. W kategorii elita mężczyzn Marek Galiński zdobył dobre 8 miejsce, a w kategorii elita kobiet 3 Polki znalazły się w 1 dziesiątce (5. Anna Szafraniec, 6. Maja Włoszczowska, 7. Magdalena Sadłecka). Najbliższa medalu była Katarzyna Solus (kat. juniorka), która zdobyła 4 miejsce.

Mistrzostwa odbywały sie w pięknej włoskiej miejscowości Chies d'Alpago, w okręgu Belluno. Atmosfera zawodów była wspaniała, a Włosi okazali się dobrymi i serdecznymi gospodarzami.