II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

Wycieczka do Wilna

W dniach 02-06 VI 2009 po ciężkim roku "nauki" uczniowie klasy Ii z elementami klas: If i Ih oraz IId i IIe udali się na podbój wschodniej Europy.
 

 

Razem z panią kierownik wycieczki p. Janiną Szymczychą oraz z p. Izabelą Świętoń i p. Anną Krawczyk po 12 godzinach męczącej drogi dotarliśmy do granicy polsko - litewskiej. Pierwszym naszym przystankiem na terenie Litwy były Troki. Tam zobaczyliśmy zamek na wyspie zbudowany przez księcia Witolda.

Kolejnym i zarazem głównym celem naszej podroży było Wilno. Po zajęciu naszych "komnat" udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.

W następnych dniach zwiedzaliśmy zabytki Wilna: Ostrą Bramę, Katedrę, prawosławny Sobór św. Ducha i wiele innych znaczących miejsc. Byliśmy także pod pałacem prezydenckim i Uniwersytetem Wileńskim. Odwiedziliśmy perłę architektury Wilna: kościół św. Piotra i Pawła. Byliśmy też na cmentarzu na Rossie gdzie znajduje się między innymi grób Marii Piłsudskiej z sercem syna Józefa.

Po zwiedzeniu całej masy zabytków pozwoliliśmy oddać się rozrywce, na którą składał się przejazd wileńskim autobusem do centrum rozrywki Acropolis, gdzie spędziliśmy miło popołudniowy czas. Zmęczeni, lecz z uśmiechem na ustach powróciliśmy do naszego schroniska gdzie czekało nas przygotowanie do drogi powrotnej. W sobotni poranek wyruszyliśmy z powrotem do domu. Po drodze zahaczyliśmy o Kowno - dawną stolicę Litwy. Zmęczeni, ale zadowoleni przyjechaliśmy w nocy przed budynek naszej szkoły.

Z niecierpliwością czekamy na następną wycieczkę. Mamy nadzieję, że równie pełną przygód.
 

Uczniowie klasy Ii