II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

Znowu zakwitły jabłonie

6 maja 2016r. uczniowie klasy 1e wraz z Panią Anną Sawicką wybrali się na wyjazd integracyjny do Specjalistycznego Gospodarstwa Sadowniczego Marian Szeliga w Żurawicy. Na miejscu zostaliśmy powitani przez Pana Mateusza Szeligę. 
Pan Mateusz oprowadził nas po sadach, pokazał różne odmiany jabłek oraz gruszek, których kwiaty w tym okresie kwitną. Opowiadał o produkcji przepysznych owoców, dorzucał wiele ciekawostek. Po dokładnym obejrzeniu fabryki wszyscy głodni i zmęczeni poszliśmy na ognisko, tam przywitaliśmy się z samym właścicielem SGPO SZELIGA. Nie mogło obyć się bez spróbowania jabłek. Przy jedzeniu świetnie się bawiliśmy, graliśmy w gry, śpiewaliśmy.

Po zakończonym posiłku, reprezentacja klasy złożyła serdeczne podziękowania wraz z symbolicznymi czekoladkami na ręce jednego z członków rodziny właścicieli. Wszyscy z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do domów.

Wyjazd był bardzo "owocny" wiele się dowiedzieliśmy, dużo zobaczyliśmy, być może kogoś z nas - przyrodników zainspiruje to do pracy w sadownictwie.

Kinga Wójcik