II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

Comenius Regio Partnership 2012 - 2014 cd.

W dniach 12.05 - 16.05. 2014 r. odbyła się III partnerska wizyta w Austrii przedstawicieli instytucji polskich, w tym naszej szkoły, uczestniczących w projekcie "Readway - w poszukiwaniu atrakcyjnych i skutecznych sposobów rozwijania zainteresowań czytelniczych".

W Grazu delegacja miała okazję poznać zasady funkcjonowania biblioteki uniwersyteckiej oraz obejrzeć wyjątkowy zbiór średniowiecznych manuskryptów. Uczestniczyła także w "International Week", przedsięwzięciu organizowanym przez Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Styrii. Uczestnicy projektu odwiedzili również bibliotekę i ludotekę szkoły podstawowej współpracującej z powyższą uczelnią.

W Centrum Czytelnictwa strona polska i austriacka przedstawiła inicjatywy czytelnicze oraz inne formy pracy podejmowane przez reprezentowane przez siebie placówki. Wśród prezentacji projektowych pojawiły się między innymi: "Biblioteczne prawo jazdy dla 11 - 14 - latków" i "Pośrednictwo naukowe biblioteki w przygotowaniu do matury". Podczas rozmów omówiono również organizację międzynarodowej konferencji kończącej projekt, która odbędzie się w Przemyślu w czerwcu bieżącego roku.

Ostatnim punktem wizyty było zwiedzanie Wiednia, w tym Narodowej Biblioteki Austriackiej z uwzględnieniem jej najstarszych i najcenniejszych zbiorów eksponowanych w "Prunksaal". Gościom zaprezentowano także nowoczesne metody opracowywania zasobów bibliotecznych i możliwości korzystania z nich.

Tagi: