II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

Goście z Paderborn z wizytą w II LO

W dniach 14 -16 czerwca Paderborn i Przemyśl świętowały 20-lecie istnienia partnerstwa miast. Naszą szkołę odwiedziła 3 -osobowa delegacja Miasta Paderborn pani Janine Beller, odpowiedzialna za kontakty z miastami partnerskimi oraz radni pan Holger Budde i pan dr Klaus Schröder. Goście mieli możliwość uczestniczenia w organizowanym po raz pierwszym pikniku dla uczniów przemyskich gimnazjów biorących udział w programie DSD.
 

Po południu odbyła się w Urzędzie Miasta oficjalna uroczystość podpisania aneksu do umowy partnerskiej przez Burmistrza Paderbornu pana Heinza Pausa oraz Prezydenta Przemyśla pana Roberta Chomę. Podczas tej uroczystości ogłoszono wyniki rozpisanego przez UM konkursu pt.:"20-lecie Współpracy Przemyśl-Paderborn". Milo nam poinformować, że autorami wszystkich nagrodzonych prac byli dawni i obecni uczestnicy naszej szkolnej wymiany: pani Anna Sielska, pani Małgorzata Korol i Uczennica kl. 2f Agnieszka Wójcik. Nagrody wręczyli pan Heinz Paus i pan Robert Choma.

 

Świętując jubileusz partnerstwa Przemyśla i Paderbornu byliśmy dumni z tego, że nasza wymiana szkolna jest jednym z ważnych filarów tej współpracy.