II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

Egzamin ustny DSD II już za nami!

11 lutego 2021r odbył się w pełnym reżimie sanitarnym ustny egzamin DSD II ( poziom B2/C1) dla trzecioklasistów DSD. Egzaminowi przewodniczyła w tym roku p. Nina Diehl, sprawująca opiekę metodyczną nad naszą szkołą. Miło nam poinformować, że szóstka naszych uczniów: Aleksandra Gaweł, Karolina Hawryś, Julia Jankisz, Martyna Kołcz, Małgorzata Sielska i Paweł Wojdylak  zdali egzamin DSD II na poziomie C1. Serdeczne gratulacje!

Egzamin składał się jak zwykle z dwóch zadań- krótkiego wykładu na przydzielony temat ( np. „Streetfood”, „Influencer” , „Kindergarten”) oraz przygotowanej wcześniej prezentacji. W tym roku nasi uczniowie zdecydowali się m.in. na następujące tematy: „Samochody elektryczne- czy są naprawdę przyjazne dla środowiska?”, „Czy należy zabronić eksperymentów na zwierzętach?”, „Oddanie organu do transplantacji- czy każdy powinien być automatycznie potencjalnym dawcą ?” lub „Zasada parytetu płci- czy jest to sensowna droga do równouprawnienia?”

Po egzaminie udało się krótko "poświętować" przy „tłustoczwartkowych” pączkach.