II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

English Day II LO Przemyśl

Dnia 22.10.2013r. obchodzony był w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego. Rozpoczął się on od wykładu prowadzonego przez pana Bartosza Kusego z wydawnictwa Pearson pod tytułem "Grammar now, here and everywhere". Młodzież z naszej szkoły mogła się dowiedzieć jak dzięki nowym technologiom można poszerzać swoją wiedzę w ciekawy i efektywny sposób.

Następnie odbył się konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych pod tytułem "English as a Global language". Brało w nim udział osiem grup czteroosobowych z klas: 1a,1d, 2d,2f i 3e. Uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na 45 pytań i wykazać się wiedzą z zakresu kultury i tradycji krajów anglojęzycznych. Druga część konkursu polegała na prezentacji przygotowanych plakatów, które wszyscy mogliśmy podziwiać na wystawie na pierwszym piętrze. 

Nasi uczniowie zaprezentowali bardzo dużą wiedzą. 

Miejsce pierwsze zajęła grupa z klasy 3e (Macuga Barbara, Tadla Adrianna, Cichocka Ewelina, Soboń Joanna). 

Miejsce drugie zajęła grupa z klasy 2f (Dec Łukasz, Musz Małgorzata, Kudła Katarzyna i Majchrowicz Agnieszka). 

Miejsce trzecie zajęła grupa z klasy 2d (Olszańska Jagoda, Bortnik Klaudia, Łoś Katarzyna i Walter Miłosz). 

Podsumowując, uważamy ten projekt za dobrą okazję dla wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy mogli dowiedzieć się więcej o nowoczesnych technologiach oraz pochwalić się swoja wiedzą i umiejętnościami. 

To był na pewno bardzo interesujący dzień dla nas!