II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

English Day II LO Przemyśl

26 września 2012 w naszej szkole uczestniczyliśmy w projekcie The English Day. Zaczęliśmy dzień z mgr Agnieszką Andrzejewską, z Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Przemyślu, która zapoznała nas z tematem „Cool Britannia". Wykład zawierał informacje na temat brytyjskiej rodziny królewskiej, muzyki, filmów i polityki lat dziewięćdziesiątych. Następnym gościem w naszej szkole był mgr Robert Oliwa. Jego prezentacja była zatytułowana "Web Tools That R Cool And Rule". Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wiele ciekawych faktów na temat Internetu i jak wiele możemy skorzystać z systemu do nauki języka angielskiego. Istnieją setki bezpłatnych do użycia aplikacji, które mogą ułatwić naszą naukę języków obcych.

Po spotkaniu była okazja dla naszych uczniów, aby zaprezentować wiele słodyczy, ciast i napojów związanych z tradycją i kulturą krajów anglojęzycznych, które zostały przygotowane przez samych studentów. Każdy mógł skosztować pysznych przekąsek. Była też wystawa plakatów przygotowanych przez studentów na temat "Why Is It Worth Learning English?". 

Wreszcie, mieliśmy również okazję dopingować naszych kolegów, którzy brali udział w konkursie sprawdzającym naszą wiedzę o krajach anglojęzycznych i ich kulturze, tradycji, polityce i stylu życia. 

Podsumowując, uważamy ten projekt za dobrą okazję dla wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy mogli dowiedzieć się więcej o krajach anglojęzycznych. 

To był na pewno bardzo miły dzień dla nas! 

Więcej informacji i zdjęcia z tego dnia można zobaczyć na stronie:
morawainenglish.wordpress.com.

ZAPRASZAMY 
 

Ewa Wajda & Adrianna Moskalska kl 3f