II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

Erasmus+ Edukacja szkolna #Londyn

Od 3 do 14 września  w ramach programu Erasmus+ Edukacja szkolna - akcja mobilność kadry edukacji szkolnej,kolejny już nauczyciel naszej szkoły, Artur Bobrowicz, brał udział w  kursie mającym na celu doskonalenie języka angielskiego (poziom C1) organizowanym przez jedną z najlepszych londyńskich szkół w tym zakresie: Stafford House International. Zajęcia prowadzone były w małych międzynarodowych grupach. W tej konkretnej grupie uczniowie pochodzili z: Korei Południowej, Argentyny, Szwajcarii, Turcji, Niemiec i dzięki naszemu „studentowi” również z Polski.

W czasie wolnym od nauki wykładowcy proponowali wiele różnorakich zajęć dodatkowych, jak wspólne zwiedzanie muzeów, galerii i ….pubów.

Pobyt w Londynie był doskonałą możliwością poznania tego fascynującego, wielokulturowego miasta, w stosunku do którego nadal aktualny zdaje się cytat z 1777 roku: "Why, Sir, youfind no man, atallintellectual, whoiswilling to leave London. No, Sir, when a manistired of London, he istired of life; for thereis in London allthat life canafford." (Samuel Johnson).