II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

Erasmus+ - Kurs językowy w Londynie

W dniach od 6.08.2018. do 17.08.2018 w ramach programu Erasmus+ Edukacja szkolna – akcja mobilność kadry edukacji szkolnej dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu, Mariusz Zamirski brał udział w  Standard English Course w szkole Stafford House International w Londynie. Zajęcia odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku po pięć godzin dziennie. Cztery godziny to podstawowy zakres realizacji nauki języka angielskiego, dodatkowy moduł dotyczył „mówienia i słuchania”. Studenci zostali zakwalifikowani do poszczególnych grup na podstawie testu pisemnego i ustnego. Uczestnikami kursu byli ludzie z całego świata. Dlatego oprócz doskonalenia nauki języka angielskiego, była doskonała sposobność do dyskusji na temat systemów edukacyjnych w różnych krajach. W trakcie pracy w małych grupach była okazja do lepszego poznania się, nawiązania bliższych kontaktów. Podstawową zasadą w szkole był wzajemny szacunek, współpraca, respekt wobec tradycji, religii różnych ras i narodów.
W czasie wolnym od nauki Stafford House proponowała wiele aktywności, które sprzyjały integracji studentów. Można było w grupie, bądź indywidualnie zwiedzać muzea takie jak: British Museum, Victoria and Albert Museum, Museum Natural History, posiadające niesamowite zbiory w swoich zasobach. Wyjątkową gratką było zwiedzanie zabytków Londynu, do najważniejszych należy: pałac królowej – Buckingham Palace, Tower of London, Opactwo Westminster. Niesamowitym wrażeniem dla osoby związanej ze sportem była możliwość odwiedzenia obiektów, które stanowiły arenę Igrzysk Olimpijskich. Park olimpijski jest dziś w doskonały sposób wykorzystywany jako miejsce do uprawiania masowej kultury fizycznej. Udział w meczu piłkarskim na słynnym stadionie „Wembly” pozostawił niezapomniane przeżycia. Niemniej okazały jest „Wimbledon”, miejsce w którym odbywa
się najstarszy i prestiżowy turniej tenisa ziemnego.
Zabudowę Londynu stanowią budynki o wyjątkowej sztuce architektonicznej, w mieście znajduje się wiele parków, restauracji, kawiarenek, w których przewija się wiele ludzi różnych kultur, co sprawia, że stolica Anglii ma niepowtarzalny charakter.
Wszystkie nabyte doświadczenia, umiejętności oraz wiedza mogą zostać wykorzystane dla podniesienia jakości pracy szkoły.