II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

Erasmus+ Mobility St. Paul's Bay

W dniach od 11 do 22 lutego 2019 Jacek Galanty jako kolejny nauczyciel II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu uczestniczył w kursie szkoleniowym w ramach programu Erasmus+ Mobility. Temat kursu brzmiał: Creative Use of Technology in the Classroom. Szkolenie odbywało sie w szkole językowej Alpha School of English w miejscowości St. Paul’s Bay na Malcie.

Kreatywne wykorzystanie nowoczesnych technologii w procesie nauczania obejmowało:
- wykorzystanie Interactive Whiteboards w pracy nauczyciela, czyli oprogramowanie i narzędzia umożliwiające przygotowanie lekcji z wykorzystaniem materiałów audiowizualnych, animacji i gier edukacyjnych przy pomocy tablicy interaktywnej,
- użycie nowoczesnych aplikacji edukacyjnych i stron internetowych stworzonych z myślą o kreatywnym nauczaniu: KAHOOT, QUIZZLET, PREZI, INCREDIBOX, INSTALING, LEARNING APPS itp.,
- wykorzystanie narzędzi oraz technologii informacyjno-komunikacyjnych podczas zbierania materiałów, tworzenia oraz prezentowania wykonanych projektów multimedialnych oraz video bloga z użyciem oprogramowania do edycji plików video.

Ciepła wiosenna pogoda dopisała i w trakcie warsztatów był także czas na zwiedzanie tej przepięknej wyspy jaką okazała się Malta. Obowiązkowo należy wspomnieć o stolicy La Valletta, która to oczarowała wszystkich swoimi urokliwymi, wąskimi i kolorowymi uliczkami. Kolejny przystanek to Mdina – miasto ciszy, miejsce gdzie odbędziemy podróż w przeszłość. Golden Sands, czyli raj dla lubiących piaszczyste plaże. Dla żądnych przygód polecam spacery wzdłuż klifów Dingli wysokich na 200m.
Wspaniale było skorzystać z takiej formy doskonalenia zawodowego i wzbogacić swój warsztat pracy o nowe umiejętności.