II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

Erasmus + mobilność - kurs językowo-metodyczny w Ratyzbonie

Nauczycielka języka niemieckiego w II LO w Przemyślu – Agnieszka Siuta uczestniczyła w dniach 5.08-16.08.2019r w ramach projektu Erasmus + mobilność w kursie językowo-metodycznym w Ratyzbonie (Regensburg) w Niemczech. Ratyzbona to miasto w Bawarii leżące nad Dunajem z przepięknym starym miastem znajdującym się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Celem kursu „Auffrischungskurs; Sprache & Methodik” było odświeżenie słownictwa i struktur językowych na poziomie C2, poprawienie kompetencji językowych w zakresie mówienia i słuchania, poznanie nowych rozwiązań metodycznych, ale przede wszystkim poszerzenie wiedzy realio- i kulturoznawczej dotyczącej Niemiec, a w szczególności kraju związkowego Bawaria.

Dwutygodniowy pobyt na kursie w szkole językowej „Horizonte” był świetną okazją do skorzystania z dodatkowej oferty wycieczek do Norymbergii (Nürnberg) i Pasawy (Passau) oraz benedyktyńskiego klasztoru Weltenburg, gdzie znajduje się najstarszy na świecie klasztorny browar. W dodatkowej ofercie szkoły Horizonte znalazło się m.in. zwiedzanie głównych zabytków Ratyzbony, zwiedzanie fabryki BMW w Ratyzbonie oraz zamku „Thurn und Taxis”.

Niezwykle cenny był fakt, że Agnieszka Siuta miała podczas kursu możliwość wymiany doświadczeń z innymi nauczycielami języka niemieckiego z Węgier, Słowacji, Czech, Grecji i Włoch.