II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

Integracja klasy 1f na połoninach czyli "rzuć wszystko i wyjedź w Bieszczady"

19 września klasa 1f wraz z wychowawcą panią Ewą Zabawską i panem Aleksandrem Partyńskim wyruszyła na wycieczkę na Bieszczadzkie Połoniny. Z Przemyśla wyjechaliśmy we wczesnych godzinach porannych aby już o około godziny 10 móc zacząć wędrówkę i podziwiać przepiękne krajobrazy miejsca wyjątkowego dla Podkarpacia – Połoniny Wetlińskiej. Nasza trasa miała swój początek na Przełęczy Wyżnej. Początkowo szlak prowadził  polną ścieżką, w pełnym słońcu. Już około godziny 11 temeperatura wynosiła ponad 30°C ! Następnie szliśmy lasem kamienistą ściezką lasem i wkrótce naszym oczom ukazała się Połonina Wetlińska. 

Przy schronisku Chatka Puchatka zrobiliśmy sobie dłuższą przerwę na drugie śniadanie, podziwianie widoków i oczywiście sesję fotograficzną. Następnie wyruszyliśmy dalej trasą widokową w stronę Przełęczy Mieczysława Orłowicza. Po zasłużonym odpoczynku na połoninie w pięknych okolicznościach przyrody ruszyliśmy w stronę miejscowości Wetlina.

Możemy być z siebie dumni bo pokonaliśmy ponad 12 kilometrowa trasę. Większość z nas była tu po raz pierwszy i jedno jest pewne – Bieszczady zachwyciły nas i z pewnością tu jeszcze wrócimy!

Tagi: