II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

Kartka urodzinowa dla Oliwki Gandeckiej

Oliwia Gandecka 27 października skończy 6 lat. Dziewczynka toczy walkę z białaczką i marzy, aby w dniu urodzin spełniło się jej nietypowe marzenie. Oliwia chce dostać jak najwięcej pocztówek od zwykłych, obcych jej ludzi. 

Za pośrednictwem facebookowego fanpejdża rodzice dziewczynki kontaktują się z ludźmi z całej Polski i pomagają Oliwce spełnić swoje marzenie. Powstała akcja: "Kartka dla Oliwki". Codziennie otrzymują setki listów i paczek, które w ogromnych ilościach przywozi im kurier. Ludzie z całej Polski, a także zagranicy wysyłają chorej dziewczynce pluszaki, lalki, słodycze - ale co najważniejsze - zwykłe kartki z życzeniami urodzinowymi, pocztówki i listy, w których pełno jest ciepłych słów i życzliwości i wsparcia. II Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu również dołączyło się do akcji "Kartka dla Oliwki". 

Z inicjatywy uczennic klasy 2f, Katarzyny Sycz i Karoliny Wojtyniak, powstała ręcznie robiona kartka urodzinowa, na której uczniowie i nauczyciele z całej szkoły mogli się podpisać i tym samym złożyć Oliwce życzenia. 

Kartkę wysłano w ubiegłym tygodniu w czwartek. Życzymy Oliwii szybkiego powrotu do zdrowia!

Tagi: