II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

Nasz absolwent- Bartłomiej Haszczyn na spotkaniu stypendystów DAAD w Bonn

Bartłomiej Haszczyn jest obecnie studentem I.roku na kierunku „Politikwissenschaft” (Nauki polityczne) na Uniwersytecie Ludwika i Maksymiliana w Monachium i stypendystą DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst). Kierunkiem dodatkowym, który wybrał Bartek jest Kommunikationswissenschaft ( komunikacja medialna).

Oto relacja Bartka z październikowego spotkania stypendystów DAAD w Bonn:

„Na spotkanie w Bonn pojechałem dzień wcześniej Flixbusem, jak się później okazało razem z trzema innymi uczestnikami. Kiedy doszliśmy do hotelu i weszliśmy w czwórkę do sali konferencyjnej okazało się , że jest tam spotkanie dla innej grupy DAAD i musieliśmy poczekać 4 h na właściwe spotkanie. Postanowiliśmy pozwiedzać Bonn. Przespacerowaliśmy koło Renu i wróciliśmy punktualnie na rozpoczęcie. Miałem okazję rozmowy z osobami z całego świata. Zaprzyjaźniłem się z osobami z Indonezji, Mołdawii, Turcji, Rosji czy Bułgarii. DAAD przygotował dla nas ciekawy program , który oprócz informacji o stypendium obejmował także część rozrywkową. Mogliśmy uczestniczyć w konkursie wiedzy o Niemczech, porozmawiać z niemieckimi profesorami czy odbyć rejs statkiem. Szczególnie podobał mi się rejs na statku Moby Dick , w którym oprócz możliwości posilenia się, mogliśmy także potańczyć. W Bonn poznałem ludzi z całego świata, a także miałem okazję rywalizować w quizie wiedzy o Niemczech, który udało mi się wygrać. Wszystko zorganizowane zostało w 4- gwiazdkowym hotelu , więc nie miałem na co narzekać przez cały pobyt.

Natomiast w Monachium spotkanie zostało zorganizowane w kancelarii prawnej, gdzie dla uczestników została przygotowana również kolacja. Dla stypendystów DAAD w Monachium są prawie co tydzień organizowane różne wydarzenia (np. wizyta w oddziale google czy wyjście na koncert)."

Oto fotorelacja na facebooku: 

https://www.facebook.com/Alumni.PASCH/photos/a.731351887054716/1135709473285620/?type=3&theater

Bartkowi życzymy samych sukcesów na studiach ! Powodzenia!