II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

Oświadczenie

Oświadczenie

W związku z zaistniałą sytuacją w naszej szkole pragnę odnieść się do  wydarzeń na zajęciach chemii w dniu 29 października b.r. Zwróciłem się z prośbą o zdjęcie z ekranu symbolu graficznego u kilku zalogowanych uczennic.

Motywując swoje stanowisko,  użyłem porównań, które mogły zostać odebrane obraźliwie , dlatego przepraszam wszystkich uczniów. Nigdy wcześniej i tym razem, nie było moim celem obrażenie żadnego ucznia. W dalszej części lekcji wylogowałem z zajęć osoby, które posiadały wspomnianą wcześniej grafikę, jest mi przykro z tego powodu. Pracuję w tej szkole już 33 lata i zawsze zwracałem się do uczniów słowami: Robaczki moje kochane.

Z moimi uczniami wiąże się wiele wspaniałych sukcesów naukowych i wiele radosnych chwil. Przypisywane mi w mediach określenia, w wielu przypadkach nie są prawdziwe i nie wypowiedziane przeze mnie. Szkoda tylko, że tyle złych emocji dotknęło II LO, którego i ja jestem absolwentem. 

Proszę o przyjęcie mojego oświadczenia i jeszcze raz przepraszam osoby, które źle zrozumiały moje intencje i poczuły się dotknięte.
 

Marian Sztaba