II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

Pierwszy egzamin DSD II w naszym liceum

W ubiegłym tygodniu, tj. 30.11.2016r odbył się pierwszy w naszej szkole egzamin Deutsches Sprachdiplom drugiego stopnia, czyli DSD II, który odbywa się w ostatniej klasie liceum. Przez kilka godzin 26 uczniów klas trzecich naszego liceum sprawdzało swoje umiejętności językowe w zakresie czytania, słuchania i komunikacji pisemnej na poziomie B2/C1. W tym roku zdający musieli się zmierzyć w części „pisanie” z problematyką elektrycznych samochodów i ich przyszłości w dzisiejszym świecie. W styczniu tuż przed feriami czeka ich jeszcze niełatwy egzamin ustny, a na wyniki przyjdzie im czekać do marca 2017r.

Warto dodać, ze egzamin DSD II opracowywany jest przez KMK (Kultusministerkonferenz- Konferencję ministrów kultury i oświaty krajów związkowych Niemiec) i sprawdzany oraz oceniany jest przez egzaminatorów w Niemczech. Zdobycie dyplomu DSD II potwierdzającego bardzo wysokie kompetencje z języka niemieckiego umożliwia dostanie się na studia w krajach niemieckojęzycznych.

Naszych zdających mocno wspierali w tym dniu p. Wicedyrektor II LO – Agata Trzpis, nauczyciele germaniści, także ich byli nauczyciele języka niemieckiego z gimnazjum oraz koledzy i koleżanki z grupy 2DSD.

Poniżej link do krótkiej fotorelacji Emilii Majgier z kl. 2f oraz film przygotowany przez Adriana Bednarczyka z kl.1f.

Fotorelacja

Lista uczniów, którzy przystąpili do egzaminu

Załącznik video: