II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

To, co dobre, przyjemne i beztroskie, bardzo szybko mija... Tak też było z wakacjami, które każdy z nas spędził w wybrany przez siebie sposób. I oto przed nami kolejny rok szkolny. Jaki będzie? Tego nie wiemy. Okaże się, gdy przyjdzie czas wytężonej pracy, nauki, klasówek, a także czas wspólnych spotkań nauczycieli i uczniów, nowych przyjaźni.

Sceneria letnia, upalny dzień - tak się zapisała data 2 września 2019 roku. Na dziedzińcu szkolnym powitał nas dyrektor p. Mariusz Zamirski. Zwracał się do nauczycieli, zaproszonych gości, rodziców i młodzieży szkolnej. Do każdego z nas skierował jakąś prośbę. Nauczycieli prosił o pełne zaangażowanie. Przypominając, iż szkoła to wspólne miejsce pracy - tych, którzy dzielą się wiedzą i tych, którzy po nią przyszli. Uczniów prosił o otwartość na bliźniego, upór w dążeniu do celu, umiejętność wykorzystywania wiedzy i doświadczenia nauczycieli. Szczególnie ciepło powitał uczniów klas pierwszych, którzy przychodzą do naszej szkoły pełni nadziei, radości z tego, że są już licealistami, a być może towarzyszy im jakiś lęk i szereg pytań o to, co przyniesie ten nowy czas, ten czas ciężkiej pracy ale i czas wchodzenia w dorosłość.

 

Następną bardzo ważną częścią uroczystości było złożenie kwiatów pod tablicą pamięci  kapitana lekarza Wojska Polskiego II RP i majora ludowego Wojska Polskiego, obrońcy Westerplatte, Mieczysława Słabego.