Spotkanie z absolwentem II LO panem Michałem Trynieckim

W dniu 19 czerwca uczniowie II LO  spotkali się z absolwentem naszej szkoły  panem Michałem Trynieckim. Był dwukrotnym laureatem Olimpiady  Matematycznej (1998, 1999) oraz laureatem Małej Olimpiady Matematycznej w Gdyni (1997),  ukończył szkołę w 1999 roku.

Obecnie jest doktorem nauk matematycznych i wykładowcą na uczelni Yale w Stanach Zjednoczonych.

Uczniowie na spotkaniu dowiedzieli się o jego karierze zawodowej po ukończeniu studiów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz na Uniwersytecie Warszawskim.

Pan doktor Michał Tryniecki opowiedział o swoich osiągnięciach, zainteresowaniach, a także  o swoim obecnym życiu w Stanach Zjednoczonych.  Odpowiedział  również na różne pytania uczniów na temat życia w Stanach Zjednoczonych,  poziomu nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych i uniwersytetach oraz zachęcił uczniów do studiowania za granicą.

Tagi: