II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

Uczniowie II LO w finale III Edycji Festiwalu Humanistycznego

Melania Husar z klasy 3 f i Paweł Olchowy z klasy 3 a zostali laureatami III edycji Festiwalu Humanistycznego. Opiekunem merytorycznym uczniów jest Małgorzata Wilgucka.

Festiwal Humanistyczny po raz trzeci zorganizowała Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Przemyślu, we współpracy z PWSW oraz Wydziałem Edukacji UM. Festiwal to projekt promujący szeroko rozumianą kulturę humanistyczną: literaturę, filozofię, nauki społeczne. W ramach projektu odbyły się wykłady dla uczniów i nauczycieli oraz konkurs literacko – translatorski.

28. stycznia klasy 3 e i 3 f wzięły udział w cyklu wykładów przeznaczonych  dla uczniów szkół średnich oraz dorosłych: nauczycieli, pedagogów, psychologów, wychowawców i rodziców. Tematem spotkań w formie online była literatura, psychologia i język angielski.

23. lutego z udziałem rektora PWSW, Pawła Treflera, przedstawicielki Wydziału Edukacji i Sportu UM, Agnieszki Kozłowskiej, oraz dyrektora PPP, Haliny Wiśniewskiej odbyło się podsumowanie Konkursu Literackiego.

Konkursowi patronowała nasza noblistka, Olga Tokarczuk. Uczniowie II LO zostali wyróżnieni za esej o czasach współczesnych (Paweł Olchowy) oraz za tłumaczenie fragmentu utworu Tokarczuk na język angielski. Melania Husar otrzymała znakomite recenzje za „wyczucie językowe i talent translatorski”, Paweł Olchowy za odnalezienie w obecnej trudnej sytuacji szansy na spokojną refleksję i czasu na własne pasje.

Nagrodzonym gratulujemy !

 

 

Tagi: