Uroczyste zakończenie roku szkolnego

27 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2013 / 2014 dla II LO i Gimnazjum "Morawa" w gronie uczniów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości. Wydział Edukacji i Sportu UM w Przemyślu reprezentowała pani Renata Kochanowicz. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandarów II LO i Jednostki Strzeleckiej "Strzelec" oraz odśpiewaniem hymnu narodowego.

Podsumowanie roku szkolnego stało się okazją do przypomnienia przez dyrektora Artura Picha najważniejszych osiągnięć uczniów i nauczycieli II LO. Nagrodę im. prof. Kazimierza Morawskiego dla najlepszego łacinnika ufundowaną przez Rodzinę Morawskich z rąk dyrektora II LO i nauczycielki języka łacińskiego, pani Ewy Wójcik, odebrał Damian Dziubiński. Nagrodę im. Wojciecha Inglota dla najlepszego chemika wręczaną przez panią Renatę Grech, przedstawicielkę Zarządu Firmy "Inglot" - fundatora nagrody - oraz nauczyciela chemii, pana Mariana Sztabę, odebrali Wojciech Szkółka i Michał Kopyt. Nagrodę dla najlepszego informatyka, ufundowaną przez firmę Order of Code, wręczyli Hubertowi Jareckiemu prezes firmy, pan Wit Więch i nauczycielka informatyki, pani Aleksandra Dombrowska. Nagroda za najważniejsze sportowe osiągnięcie minionego roku powędrowała do srebrnych medalistek naszej szkoły w sztafecie szwedzkiej kobiet Kamili Kopczak, Kingi Pętkowskiej, Klaudii Stańko i Ewy Kopczak, wręczona przez dyrektora Artura Picha i nauczycielkę wychowania fizycznego, panią Małgorzatę Styś.

Na koniec dyrektor II LO i przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Aleksandra Ustrzycka, podziękowali uczniom i nauczycielom za kolejny rok efektywnej pracy.

Wyprowadzenie sztandarów zakończyło oficjalną część uroczystości. Następnie w mniej oficjalnej atmosferze uczniowie rozeszli się do klas, gdzie otrzymali świadectwa, mieli okazję podziękować wychowawcom i nauczycielom.

Wszystkim życzymy spokojnych, pogodnych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!