Warsztaty medialne

Klasy I i II F 19 stycznia brały udział w warsztatach medialnych zorganizowanych w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu.

Warsztaty pt. ZROZUMIEĆ MEDIA poprowadzili specjaliści i studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz specjaliści TV TRWAM i RADIA MARYJA. Spotkanie rozpoczął wykład "Dziennikarstwo, kultura, polityka, nowoczesność" poprzedzony wprowadzeniem ks. abpa Józefa Michalika.

Następnym punktem były ćwiczenia w grupach o tematyce telewizyjnej, radiowej, prasowej i internetowej. Najciekawszą częścią była sonda, w której uczniowie brali udział, a następnie oglądali ją na ekranie po przeróbkach montażowych. Dużym zainteresowaniem cieszył się wykład na temat manipulacji w mediach. Można też było zobaczyć telewizję "od kuchni", przyglądając się pracy w wozie transmisyjnym.