II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

Wizyta z Centrali Szkolnictwa Zagranicznego w Niemczech

24.10.2019r naszą szkołę odwiedziły Panie - Nina Diehl oraz Barbara Riedel-Baader, które z ramienia ZfA ( Centrali Szkolnictwa Zagranicznego w Niemczech) sprawują opiekę dydaktyczno-metodyczną nad projektem DSD II w naszej szkole. Na co dzień obie Panie pracują na kierunku filologia germańska na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Wizyta rozpoczęła się tuż po godz. 9.00 ustnym pilotażowym egzaminem DSD II przy udziale grupy 3DSD i chętnych uczniów z grupy 2DSD. Głównymi bohaterkami pilotażu były uczennice 2DSD- Karolina Hawryś i Małgorzata Sielska, które zdawały pilotażowy egzamin ustny. W pierwszej części egzaminu dziewczęta  zmierzyły się z tzw. ”krótkim wykładem” na temat życia młodych ludzi. W drugiej części egzaminu dziewczęta przedstawiały swoje wcześniej przygotowane prezentacje na kontrowersyjne tematy  ( temat Karoliny: Czy należy zakazać reklam słodyczy?”, temat Gosi: „Czy należy ustawowo zakazać plastikowych opakowań?”). Obie uczennice bardzo dobrze poradziły sobie podczas pilotażu. Po egzaminie była okazja do podsumowań, pytań i  refleksji .

Drugą częścią wizyty była konferencja dla nauczycieli przed egzaminem DSD II, który czeka nas już za kilka tygodni.

Ostatnim puntem programu było wręczenie dyplomów DSD I oraz A2 tegorocznym pierwszoklasistom grupy 1DSD. Tej skromnej uroczystości przewodniczył Dyrektor II LO- p. Mariusz Zamirski, uczestniczyli także Dyrektor SP 5 w Przemyślu-p. Małgorzata Ziober oraz nauczyciele języka niemieckiego z przemyskich szkół DSD. Panie Nina Diehl i Barbara Riedel-Baader wręczyły 13 uczniom grupy 1DSD ich upragnione dyplomy i życzyły im dalszych sukcesów w nauce języka niemieckiego.