II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

fizyka

Fizyka - sukcesy

Miło nam poinformować, że czwórka uczniów naszej szkoły przeszła przez dwa etapy i zakwalifikowała się do finału Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH w Krakowie z fizyki. Szkołę reprezentować będą uczniowie: Justyna Kowalik i Maciej Nessel z klasy 3A oraz Kamil Barszczak i Michał Pogorzelec z klasy 3D. Gratulujemy im awansu do finału, a 28 marca trzymamy za nich kciuki.

Powodzenia!

Nawigator – Kompleksowy Program Wspierania Rozwoju Ekonomii Społecznej

Informujemy, że nasza szkoła bierze udział w programie „NAWIGATOR – KOMPLEKSOWY PROGRAM WSPIERANIA ROZWOJU EKONOMII SPOŁECZNEJ” realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 Oś PRIORYTETOWA VIII Integracja społeczna Działanie 8.5 Wspieranie rozwoju sektora ekonomii społecznej w regionie.

 

Ogólnopolska Olimpiada "O Diamentowy Indeks AGH"

21 czerwca br. na AGH w Krakowie odbyło się wręczenie dyplomów laureatom Ogólnopolskiej Olimpiady  "O Diamentowy Indeks AGH". Naszą szkołę reprezentował absolwent, uczeń klasy 3a Bartosz Goławski, który uzyskał   tytuł laureata II stopnia z matematyki (opiekun: pan Leszek Sochański) oraz  tytuł laureata III stopnia z fizyki (opiekun: pan Jacek Styś). 
Należy również nadmienić, że nieobecny na uroczystości uczeń klasy 2a Karol Hamielec uzyskał tytuł laureata III stopnia z fizyki (opiekun: pan Jacek Styś).

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH - fizyka

Do finału Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z fizyki zostali  zakwalifikowani Bartosz Goławski i Karol Hamielec. Zawody finałowe odbędą się w marcu w Krakowie.

Gratulujemy!

LAUREACI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”

4 czerwca 2016 na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbyło się uroczyste zakończenie Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”. Laureatami zostało dwóch uczniów naszej szkoły – Rafał Siniewicz z kl.3a – z matematyki i Łukasz Chuchra z kl.3g – z fizyki. Opiekę dydaktyczną nad uczniami sprawowali odpowiednio mgr Leszek Sochański i mgr Jolanta Saj. Rafał i Łukasz mogą być już studentami AGH z pominięciem rekrutacji.

Gratulujemy !!!

Zaćmienie Słońca w naszej szkole

W piątek, 20 marca, dzięki sprzyjającej aurze można było obserwować częściowe zaćmienie Słońca.  Na naszej szerokości geograficznej zakryte zostało niewiele ponad 60% tarczy słonecznej na około dwie godziny. Licznie zgromadzona młodzież w obserwatorium szkolnym i przed budynkiem szkoły mogla obserwować to zjawisko. Przy okazji robiono zdjęcia zakrytej tarczy Słońca wykorzystując aparaty w telefonach komórkowych. Bardzo ciekawe zdjęcie zrobiła Ola Ozibko z klasy 1A.Utrwaliła obraz zaćmionej tarczy słonecznej, który powstał w szkolnym teleskopie, a zarejestrowany został na dłoni.

„Od Wielkiego Wybuchu do Gułagu. Jak usprawiedliwić historię Wszechświata?”

Tak brzmiało hasło wykładu Ks. Prof. Michała Hellera, który mieli możliwość usłyszeć  uczniowie klas 1D i 2G. Wraz z opiekunami: Panią prof. Jolantą Saj, Panią prof. Ewą Godzień  i szkolnym pedagogiem - Panią Grażyną Sadowską, 18go listopada pojechali do Rzeszowa, aby móc wziąć udział w tym spotkaniu.

Podkarpacka Nagroda Samorządowa w kategorii "Najzdolniejsza Młodzież Podkarpacia" dla ucznia II LO

Jak co roku Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych nagrodziło uczniów szkół w kategorii "Najzdolniejsza Młodzież Podkarpacia". Z naszego miasta tytuł ten otrzymał Wojciech Szkółka - nasz tegoroczny absolwent. Wojciech jest jedynym w Przemyślu finalistą olimpiady matematycznej. Ponadto jest laureatem Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. F. Lei, Konkursu Matematycznego im. J. Marszała, Polsko - Ukraińskiego Konkursu Fizycznego "Lwiątko", Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" z fizyki i matematyki oraz Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. prof. A.

Konkurs Fizyczny "Lwiątko 2009"

W tym roku do konkursu fizycznego "Lwiątko 2009" przystąpiło 46 uczniów z klas: 1a, 1e, 2a, 2e, 2j, 3e i 3j. Najlepszy wynik w naszej szkole uzyskały: Aniela Trojanowska, Agnieszka Wnuk, Olena Borowik i Justyna Zubrzycka. Uczennice te zdobyły zaszczytny tytuł "taon". Nauczyciel prowadzący uczennic to p. Michał Uberman.
Większość uczniów naszej szkoły uzyskała wyniki powyżej średniej. Oto oni w kolejności od największej ilosci punktów:

OKRĘGOWA OLIMPIADA FIZYCZNA

W stopniu okręgowym LVIII Olimpiady Fizycznej (2008/2009) reprezentowało naszą szkołę trzech uczniów: Waldemar Walczak (kl. III J), Krystian Śliwa (kl. III J) i Łukasz Walczak (kl. II J). Zawody II stopnia odbyły się w Rzeszowie. Uczniów przygotował p. Michał Uberman.

Strony