II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

Barbara Skubisz

 

Barbara Skubisz – nauczyciel języka polskiego od 1973 do 2014 roku w szkołach podstawowych w Przedmieściu Dubieckim, Reczpolu, Woli Krzywieckiej i Dubiecku. Od 1988 do 1992 w Studium Nauczycielskim w Przemyślu. W latach 1991 – 2014 w II Liceum Ogólnokształcącym im. prof. K. Morawskiego. Przez wiele lat prowadziła korektę kazań pasyjnych studentów Seminarium Duchownego w Przemyślu.

 

 

Dzień powoli się kończył. Słońce jeszcze oświetlało nasz kantorek. Zakończyłem już lekcje, pozostawało oczekiwanie na wywiadówkę. Do domu nie zdążyłbym wrócić więc zająłem się czytaniem jakichś książek i gazet. Zadzwonił dzwonek, oznajmiając przerwę i do kantorka wkroczyła Pani Basia stwierdzając, że też nie będzie jechać do domu. – Miałam od rana tyle zajęć, że nawet nie było czasu zjeść. Po głębszym zastanowieniu uznałem, że faktycznie trzeba by rozważyć kupienie czegoś do zjedzenia. Na co Pani Basia, że będziemy rozważać po posiłku a teraz trzeba iść na zakupy.
Postanowiliśmy coś upolować w sklepie. Po chwili poszukiwań Pani Basia zatrzymała się i zapytała:
- To może pierogi?
- Mogą być, ale jak to przygotujemy? Czajnik w kantorku jest ale w czajniku będzie trudno.
- Bierzemy! Coś w szkole wymyślimy.
W kantorku zrobiliśmy przegląd rzeczy w których można by przyrządzić tę śniadanio – obiado - kolację. Czajnik i flakon odrzuciliśmy z przyczyn technicznych. W końcu Pani Basia spojrzała na szafkę, na której w kącie stało przyczajone blaszane pudełko po czekoladkach i stwierdziła, że mamy wreszcie nasz polowy (a właściwie kantorkowy) garnek.
I w tych okolicznościach udało się przyrządzić najlepszą śniadanio – obiado – kolację na świecie.

                                                                     Robert Świdnicki