II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

projekty

Egzaminy w czasie pandemii

Pandemia zaskoczyła nas wszystkich w marcu tego roku.  Od 12 marca szkoły przestały funkcjonować w trybie stacjonarnym i przeniosły się do strefy online. Taka rzeczywistość trwała do wakacji, potem na chwilę wróciliśmy do szkół, aby w październiku znowu przenieść się  do trybu zdalnego.  Pandemia postawiła także egzaminy DSD I i DSD II pod ogromnym znakiem zapytania. Marcowy egzamin DSD I dla czwórki naszych uczniów został przesunięty na wrzesień/październik. Prawdziwym wyzwaniem stał się jednak egzamin DSD II dla uczniów 3DSD.

Gratulacje dla ubiegłorocznego projektu grup DSD nt. zmian klimatycznych na naszej planecie

Uczniowie obecnej 2DSD oraz 3DSD, którzy w ubiegłym roku szkolnym w okresie od  lutego  do kwietnia pracowali nad projektem dla szkół DSD w Polsce południowej otrzymali podziękowania i gratulacje za projekt w roku szkolnym 2019/20, który pomimo kryzysu związanego z pandemią i zamknięciem szkół od 12.03.2020r z sukcesem ukończyli.  Ubiegłoroczny projekt poświęcony był problematyce zmian klimatycznych na naszej planecie. 24 uczniów obu grup pisało poruszające listy do Matki Ziemii  ( Mutter Erde) i Ojca Nieba (Vater Himmel) wcielając się w różne role, np.

MIŚCON - Konwent Gier i Fantastyki w II LO w Przemyślu

W sobotę 29 lutego II LO w Przemyślu od rana tętniło życiem. Progi szkoły przekroczyło pięćset osób w różnym wieku, z różnych stron. Jedni przybyli, żeby dać upust swym pasjom, inni chcieli zobaczyć, co to za impreza. Wszystkich łączyło jedno - chęć dobrej, wspólnej, kreatywnej zabawy.
Uczestnicy MIŚCON-u to nie tylko przemyślanie i mieszkańcy okolic, ale sporo osób przyjechało z Rzeszowa, Krosna, Jarosławia. Byli też goście z Małopolski.

Wyniki konkursu na stronę internetową "Making up my country"

W środę 18 grudnia zostały ogłoszone wyniki konkursu na stronę internetową "Making up my country". Spośród zgłoszonych 23 projektów nagrodzone zostały  następujące:


Sorakan
Anna Czochara
Maja Nowak 

Klasa 2a

II 
Kingdom of West America
Mateusz Maniora
Michał Pogorzelec

Klasa 3d
 
III
Monteveni
Dawid Pietruszka
Dawid Wilgucki
Kuba Zając

Klasa 2a

Konkurs na stronę internetową

Zapraszamy do zapoznania się ze stronami, które wpłynęly na konkurs „Making up my country”. Strony internetowe prezentują w języku angielskim wymyślone przez uczniów kraje.

Kurs językowo-metodyczny w Wiedniu

W dniach 30.09 -11.10.2019 nauczycielka języka niemieckiego p. Ewa Zabawska wzięła udział w kursie językowo-metodycznym, który odbył się w Wiedniu w ramach projektu Erasmus+ „Mobilność kadry edukacji szkolnej”. Organizatorem kursu była ciesząca się uznaniem i wieloletnią tradycją szkoła językowa ActiLingua Academy.

Program „Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów”.

Wychodząc naprzeciw corocznie odwiedzającym Polskę młodym Izraelczykom, oraz ich opiekunom, przewodnikom, nauczycielom, Ośrodek Rozwoju Edukacji wdraża program spotkań młodzieży polskiej z młodzieżą izraelską, tym samym inspirując ich do podążania śladami społeczności żydowskiej, poznawania historii i kultury swoich przodków żyjących na terenach Polski oraz wskazując na potrzebę bezpośrednich spotkań młodzieży z dwóch krajów.

Wymiana szkolna Paderborn 2019

Już 27 raz młodzież naszego liceum uczestniczyła w wymianie ze szkoła partnerską – Gimnazjum im. Goerdelera w Paderborn. To coroczne spotkanie młodzieży służy integracji między narodami, poznaniu realiów życia w obydwu krajach; ma wartość krajoznawczą i kulturową. Jest bezcenną okazją do doskonalenia płynności w komunikacji  językowej ( język niemiecki i angielski), służy nawiązaniu przyjaźni, które niekiedy trwają przez lata.

Konkurs na stronę internetową

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie „ Making up my country”. Konkurs polega na stworzeniu strony internetowej w języku angielskim dla wymyślonego przez siebie kraju.

Mile widziana jest praca w grupach 3-4 osobowych. Termin realizacji projektu 06.12.2019.

Kurs metodyczny ETI Malta

W  dniach od 10 do 21 czerwca w ramach projektu Erasmus + anglistki Katarzyna Styś i Ewa Miśkowicz-Cichocka  wzięły udział w kursie metodycznym : „Methodology Revisited, Revitalized & Re-energised” na Malcie. Kurs został zorganizowany przez ETI Executive Training Institiute Malta i obejmował 42 godziny zegarowe.

Strony