II Liceum Ogólnokształcące

X Podkarpackie Spotkania Teatralne „Zwierciadła" z udziałem II LO

X Podkarpackie Spotkania Teatralne „Zwierciadła" po raz kolejny z udziałem II LO. W tegorocznej, popandemicznej edycji, zaprezentowaliśmy trzy spektakle z naszej szkoły. Spektakl "Hala" z Grupy Teatralnej II LO powadzonej przez Panią Monikę Maciewicz oraz spektakl "Blizna" i monodram "Cicha jest noc" z grupy teatralnej prowadzonej przez Pana Rafała Paśko. 

„Zwierciadła” to festiwal teatralny przygotowywany przez młodzież dla młodzieży szkół średnich. „Zwierciadła” to wyjątkowa atmosfera. „Zwierciadła” to dla nas cudowny czas spędzony w teatralnej przestrzeni. „Zwierciadła” ładują teatralne akumulatory i sprawiają, że chce się nam jeszcze bardziej. 

Na scenie Zespołu Szkół nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego w Rzeszowie zaprezentowało się 13 grup teatralnych, w tym nasi reprezentanci. Zespoły oceniało zawodowe jury w składzie: Elżbieta Winiarska, Jolanta Nord oraz Andrzej Piecuch. Udany debiut "Hali" oraz wznowienie "Blizny" zostało nagrodzone gromkimi brawami. A Kornelia Kozioł z Grupy Teatralnej II LO p. Rafała Paśko, otrzymała WYRÓŻNIENIE za monodram „Cicha jest noc”.  

Vivat teatr! 

Autor: