biologia

Sky is the limit

Rzeszowska telewizja w Dniu Dziecka (1 VI 2018) prowadziła program poświęcony uzdolnionej młodzieży. Zaproszono do studia Agnieszkę Haszczyn (naszą tegoroczną absolwentkę) i Mikołaja Popławskiego (ucznia klasy 2e, realizującego indywidualny tok nauczania). Uczniom towarzyszył nauczyciel chemii pan Marian Sztaba.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu!

(początek - 12 minuta nagrania)

Uczeń klasy 1e finalistą Olimpiady Biologicznej

Z radością informujemy, że nasz uczeń Mikołaj Popławski uzyskał tytuł finalisty Olimpiady Biologicznej.

„Od Wielkiego Wybuchu do Gułagu. Jak usprawiedliwić historię Wszechświata?”

Tak brzmiało hasło wykładu Ks. Prof. Michała Hellera, który mieli możliwość usłyszeć  uczniowie klas 1D i 2G. Wraz z opiekunami: Panią prof. Jolantą Saj, Panią prof. Ewą Godzień  i szkolnym pedagogiem - Panią Grażyną Sadowską, 18go listopada pojechali do Rzeszowa, aby móc wziąć udział w tym spotkaniu.

Sukces na XXXVI Olimpiadzie Biologicznej

Niezmiernie miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Magdalena Kulaszka (klasa 2e) zdobyła jedno z 3 równorzędnych wyróżnień na odbywającym się przy Komitecie Okręgowym Olimpiady Biologicznej konkursie na najlepsze prace badawcze z biologii. Na zawody nadesłano ponad 120 prac, jury nagrodziło 3 z nich (w tym, jako jedyną z Przemyśla pracę Magdy) i przekazało je na konkurs centralny w Warszawie.

Konkurs Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej 2008

11 stycznia o godz. 13.30 w Sali Rady Wydziału na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się uroczystość zakończenia Polskich Eliminacji Konkursu Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej 2008. Sławomir Wójcik, nasz wychowanek i uczeń prof. Mariana Sztaby otrzymał pierwszą nagrodę za pracę zespołową.

Olimpiada biologiczna - wyróżnienie

Uczennica klasy III L Katarzyna Chojnacka brała udział w zawodach XXXV Olimpiady Biologicznej, które odbyły się 14 stycznia 2006 w Rzeszowie. Za swoją prace ornitologiczną pt.: "Badanie liczebności i analiza populacji Żołny (Merops apiaster) na terenie powiatu przemyskiego", (opiekun, mgr Piotr Uberman) otrzymała jedno z pięciu równorzędnych wyróżnień.