chemia

Absolwent II LO Sławomir Wójcik obronił pracę doktorską na Uniwersytecie YALE w New Haven w USA!

64 Olimpiada Chemiczna

16 czerwca 2018 roku w Warszawie odbyło się zakończenie 64 Olimpiady Chemicznej. Uczeń naszego Liceum Mikołaj Popławski (klasa 2E/indywidualny tok nauczania) został laureatem 64 Olimpiady Chemicznej oraz odebrał nagrodę Dyrektora Instytutu Chemii Organicznej Polskiej Akademii Nauk za najlepiej rozwiązane zadania z chemii organicznej.

Opiekunem naukowym Mikołaja jest p.Marian Sztaba.

Gratulujemy!!!!

Sky is the limit

Rzeszowska telewizja w Dniu Dziecka (1 VI 2018) prowadziła program poświęcony uzdolnionej młodzieży. Zaproszono do studia Agnieszkę Haszczyn (naszą tegoroczną absolwentkę) i Mikołaja Popławskiego (ucznia klasy 2e, realizującego indywidualny tok nauczania). Uczniom towarzyszył nauczyciel chemii pan Marian Sztaba.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu!

(początek - 12 minuta nagrania)

Uczeń II LO laureatem 63 Olimpiady Chemicznej

W dniach 31 marca i 1 kwietnia 2017 roku odbył się III etap Olimpiady Chemicznej.   Komitet Główny przyznał tytuły laureatów 32 osobom. Miło nam poinformować, że w gronie laureatów  znalazł się nasz uczeń Mikołaj Popławski (kl.1e). Opiekunem Mikołaja jest pan Marian Sztaba.

Gratulujemy!!!

53 Ogólnopolski Konkurs Chemiczny im. prof. A. Swinarskiego

W dniach 10-11 marca b.r. odbył się finał 53 Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. prof. A. Swinarskiego organizowanego przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Naszą szkołę reprezentowali w gronie 61 finalistów z całej Polski uczniowie klasy 1E: Małgorzata Blecharczyk i Mikołaj Popławski. Uczniom towarzyszył ich nauczyciel p. Marian Sztaba.

Uczeń II LO w finale 63 Olimpiady Chemicznej

22.02.2017 Komitet Główny Olimpiady Chemicznej zatwierdził listę 91 zawodników zakwalifikowanych do finału. W tym gronie znalazł się uczeń klasy 1e Mikołaj Popławski. Finał Olimpiady odbędzie się w Warszawie w dniach 31.03 do 1.04. 2017 r.

Serdecznie gratulujemy!!!

Sukcesy z chemii

Uczniowie II L0 mogą jak co roku pochwalić się zaangażowaniem i wynikami w konkursach chemicznych. Już we wrześniu 2016 roku trójka z nich w składzie 10-osobowej drużyny Podkarpacia reprezentowała region na V Ogólnopolskim Forum Młodych Chemików w Gdańsku.

Michał Kopyt odbiera złoty medal

Największy sukces olimpijski w historii szkoły

Z wielką radością informujemy, że nasz absolwent Michał Kopyt zdobył złoty medal na 47 Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej w Baku. Michał zajął 11 miejsce na świecie. Jako jedyny z drużyny polskiej zdobył złoto - pozostali uczestnicy wywalczyli dwa medale srebrne i jeden brązowy.

Do olimpiady Michał został przygotowany przez p. Mariana Sztabę.

Gratulujemy!!!

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Dnia 26 czerwca 2015 w sali gimnastycznej II LO odbyło się  zakończenie roku szkolnego. Jak zwykle w tym dniu pojawiły się: uroczyste stroje, kwiaty i podziękowania, szczęśliwe twarze, ulga i nadzieja na dwa miesiące zasłużonego wypoczynku. Jeszcze tylko ostatni akord, czyli uroczystość podsumowania, zwieńczenia  roku 2014/2015. Na niej  spotkali się wszyscy: dyrekcja II LO i Gimnazjum Morawa, nauczyciele obydwu szkół, uczniowie; wszyscy mieliśmy  zaszczyt gościć: wiceprezydenta  miasta pana Grzegorza Haydera,  przedstawiciela Rady Rodziców II LO p.

Sukcesy - chemia

Miło nam poinformować, że Piotr Pawłucki z klasy III E zwyciężył w VII Podkarpackim Konkursie Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej.

Gratulujemy!!