informatyka

Erasmus+ - Kurs językowy w Cambridge

W ramach mobilności przewidzianej w projekcie Erasmus+ w dniach 23.07.2018-3.08.2018 nauczycielki II LO Bożena Bobrowicz, Aleksandra Dombrowska oraz Katarzyna Safianik uczestniczyły w General English Course w szkole Language Studies International w Cambridge. Na podstawie diagnozującego testu szkoła dobrała odpowiedni poziom kursu zakończonego otrzymaniem certyfikatów Level B1 i B2.

Obóz informatyczny Akademia Order of Code

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w obozie informatycznym Akademia Order of Code w Przemyślu w dniach 16-21 września 2018 roku.
Organizatorami są:

Plakat na Dzień Otwarty Szkoły - konkurs

Po raz kolejny ogłoszono w naszej szkole konkurs na plakat na Dzień Otwarty Szkoły. Komisja konkursowa wybrała i nagrodziła spośród wielu projektów trzy prace. Kolejne miejca zajęli następujący uczniowie:

1. Maciej Nessel (klasa 1a)
  2. Karolina Wrembel  (klasa 1a)
  3. Paulina Karszyń (klasa 2b)

Autorzy najlepszych plakatów otrzymali nagrody rzeczowe. Gratulujemy!!!!

Komisja sprawdza program Szymona

V edycja Konkursu Informatycznego Order of Code

24 lutego po raz piąty odbył się w naszej szkole Konkurs Informatyczny Order of Code. Uczestnicy konkursu rejestrowali się już od stycznia. Ostatecznie napłynęło 14 zgłoszeń zespołowych i 3 indywidualne, również spoza Przemyśla (Krosno, Dębica, Brzozów, Kraków, Ustrzyki Dolne). II LO zgłosiło 3 drużyny oraz jedna osoba wystartowała indywidualnie.

Niezmiernie miło nam poinformować, że zwycięzcą konkursu został uczeń naszej szkoły Szymon Prusak (klasa 2F).

V edycja Konkursu Informatycznego Order of Code

Uprzejmie informujemy, że w tym roku odbędzie się jubileuszowa 5 edycja konkursu informatycznego organizowanego  przez firmę Order of Code Sp. z o.o., Fundację Kresowe Centrum Nauki i Rozwoju „Perła Galicji” oraz naszą szkołę.

Konkurs odbędzie się 24 lutego 2018 o godz. 10.00 w budynku II LO im. prof. K. Morawskiego w Przemyślu przy ulicy ul. b-pa Glazera 44.

IV Szkolny Konkurs Programistyczny

22 maja odbył się w naszej szkole  IV Szkolny Konkurs Programistyczny. Wzięło w nim udział 9 osób z klasy 2a i 2g. Konkurs trwał 150 minut. Uczniowie mieli do rozwiazania dwa zadania maturalne polegajace na napisaniu programu w języku C++. Rywalizacja była zacięta i trwała do samego końca.

Zwyciężył Patryk Mikulski (2A), drugie miejsce zajął Maksymilian Lach (2a), a na miejscu trzecim uplasował się Karol Hamielec.

IV Szkolny Konkurs Programistyczny

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w IV Szkolnym Konkursie Programistycznym, który odbędzie się 22 maja o godzinie 10.00 w pracowni komputerowej w sali 111. Nagrodą główną, ufundowaną przez firmę Order of Code, jest Dron (Parrot AR.DRONE 2.0 Elite Edition). Przewidziano także inne nagrody.

Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie chęci udziału do nauczyciela informatyki p. Aleksandry Dombrowskiej.

IV Konkurs Informatyczny "Order of Code"

W sobotę, 25 lutego odbyła się w naszej szkole czwarta edycja Konkursu Informatycznego Order of Code. Do konkursu zgłosiło się 16 drużyn, w tym dwie z naszej szkoły. Oprócz młodzieży  ze szkół przemyskich, przyjechali uczniowie szkół z Krosna, Dębicy i Brzozowa.

Konkurs trwał 3 godziny zegarowe i żadna drużyna nie ukończyła programu przed czasem. Komisja musiała ocenić kody programów wielu drużyn.

Zwyciężyli  Paweł Kotek i Konrad Bochnia z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 z Krosna. W tym roku nagrodą  były drony.

Gratulujemy zwycięzcom!!

IV Konkurs Informatyczny Order of Code

25 lutego 2017 roku o godz. 10.00 odbędzie się w naszej szkole IV edycja Konkursu Informatycznego Order of Code. Serdecznie zapraszamy naszych uczniów - młodych programistów do udziału w konkursie.

III Szkolny Konkurs Programistyczny

2 czerwca odbył się w naszej szkole III Szkolny Konkurs Programistyczny, w którym wzięło udział 11 osób z klas informatycznych (2a i 1a). Cieszy coraz większy udział dziewcząt w konkursie.

Uczniowie mieli do napisania dwa programy w C++ w czasie 150 minut. Rywalizacja trwała do samego końca.

W konkursie zwyciężył Rafał Mazur (klasa 2a), na drugim miejscu uplasował się Bartosz Goławski (2a), a trzecie miejsce zajęli ex aequo Grzegorz Tomaka (2a) i Karol Hamielec (1a).