j. angielski

Konkurs na stronę internetową

Zapraszamy do zapoznania się ze stronami, które wpłynęly na konkurs „Making up my country”. Strony internetowe prezentują w języku angielskim wymyślone przez uczniów kraje.

Dni Języka Angielskiego w II LO

W dniach 7 i 12 listopada odbyły się Dni Języka Angielskiego w II LO.

W dniu 7 listopada mieliśmy zaszczyt gościć dr. Jacka Rachfała, który wprowadził uczniów w świat języka Szekspira. Zaprezentował on wykład "A Mini Introduction to Shakespeare’s English". W tym samym dniu o godzinie 9:00 trzydziestu uczniów naszej szkoły przystąpiło do etapu szkolnego Olimpiady Języka Angielskiego.

12 listopada odbyły się konkursy: Master of Grammar, Declamatory Contest, oraz QR Word Hunt.

Wymiana szkolna Paderborn 2019

Już 27 raz młodzież naszego liceum uczestniczyła w wymianie ze szkoła partnerską – Gimnazjum im. Goerdelera w Paderborn. To coroczne spotkanie młodzieży służy integracji między narodami, poznaniu realiów życia w obydwu krajach; ma wartość krajoznawczą i kulturową. Jest bezcenną okazją do doskonalenia płynności w komunikacji  językowej ( język niemiecki i angielski), służy nawiązaniu przyjaźni, które niekiedy trwają przez lata.

Konkurs na stronę internetową

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie „ Making up my country”. Konkurs polega na stworzeniu strony internetowej w języku angielskim dla wymyślonego przez siebie kraju.

Mile widziana jest praca w grupach 3-4 osobowych. Termin realizacji projektu 06.12.2019.

Kurs metodyczny ETI Malta

W  dniach od 10 do 21 czerwca w ramach projektu Erasmus + anglistki Katarzyna Styś i Ewa Miśkowicz-Cichocka  wzięły udział w kursie metodycznym : „Methodology Revisited, Revitalized & Re-energised” na Malcie. Kurs został zorganizowany przez ETI Executive Training Institiute Malta i obejmował 42 godziny zegarowe.

Dzień Europejski w II LO

4 kwietnia 2019 zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Europejski. Na wielu przedmiotach odbyły się zajęcia o Unii Europejskiej, obejrzeliśmy ciekawe prezentacje uczniów na j. angielskim, j. niemieckim, wiedzy o społeczeństwie i przedsiębiorczości. Na lekcjach informatyki nasi uczniowie uzupełniali swoje Europass CV oraz wypełniali paszporty językowe online. Uczennice klasy 1f zaśpiewały hymn unii "Oda do radości".

Spotkanie kadry nauczycielskiej w ramach programu Erasmus+

14 marca 2019 roku w II LO odbyły się kolejne warsztaty zorganizowane przez nauczycieli biorących udział w projekcie Erasmus+. Spotkanie dotyczyło pracy kadry nauczycielskiej w ramach programu  Erasmus+ „ Kształcimy obywateli zjednoczonej Europy” i jego korzyści dla działalności edukacyjnej szkoły. Tym razem mieliśmy przyjemność gościć nauczycieli nie tylko z przemyskich szkół ale także okolic naszego miasta.

"FOX" 2019

5 marca 18 uczniów II LO wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „FOX”. Konkurs jest formą intelektualnej zabawy językowej. Udział w nim polega na rozwiązaniu jednorazowego testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru i daje uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej. Zadania z obowiązkowej lekturki mają na celu pokazać, że język stanowi całość, a jego poszczególne komponenty "spotykają się" w literaturze. Ideą konkursu jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego.

Erasmus+ Mobility St. Paul's Bay

W dniach od 11 do 22 lutego 2019 Jacek Galanty jako kolejny nauczyciel II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu uczestniczył w kursie szkoleniowym w ramach programu Erasmus+ Mobility. Temat kursu brzmiał: Creative Use of Technology in the Classroom. Szkolenie odbywało sie w szkole językowej Alpha School of English w miejscowości St. Paul’s Bay na Malcie.

Kreatywne wykorzystanie nowoczesnych technologii w procesie nauczania obejmowało:

Warsztaty Erasmus+ w II LO

30 listopada 2018 roku w II LO odbyły się warsztaty dotyczące pracy kadry nauczycielskiej w ramach programu  Erasmus + „ Kształcimy obywateli zjednoczonej Europy” i jego korzyści dla działalności edukacyjnej szkoły. Warsztaty, na które zaproszono nauczycieli przemyskich szkół, zostały zorganizowane przez nauczycieli II LO biorących udział w programie Erasmus+.