j. angielski

Warsztaty Erasmus+ w II LO

30 listopada 2018 roku w II LO odbyły się warsztaty dotyczące pracy kadry nauczycielskiej w ramach programu  Erasmus + „ Kształcimy obywateli zjednoczonej Europy” i jego korzyści dla działalności edukacyjnej szkoły. Warsztaty, na które zaproszono nauczycieli przemyskich szkół, zostały zorganizowane przez nauczycieli II LO biorących udział w programie Erasmus+.

Erasmus+ Kurs językowy w Londynie

Program Erasmus+ Edukacja szkolna umożliwia w ramach mobilności udział nauczycieli w zajęciach w całej europie. Między 3 a 14 września 2018 roku Aleksander Partyński - nauczyciel wychowania fizycznego w II LO uczestniczył w jednym z nich. Odbywały się one w Centre of English Studies, Nelson House w Londynie, od poniedziałku do piątku, cztery godziny dziennie. Zakres umiejętności językowych obejmował rozmowy w języku angielskim, czytanie, pisanie i oczywiście gramatykę ;) ( poziom B-1).

Erasmus+ Edukacja szkolna #Londyn

Od 3 do 14 września  w ramach programu Erasmus+ Edukacja szkolna - akcja mobilność kadry edukacji szkolnej,kolejny już nauczyciel naszej szkoły, Artur Bobrowicz, brał udział w  kursie mającym na celu doskonalenie języka angielskiego (poziom C1) organizowanym przez jedną z najlepszych londyńskich szkół w tym zakresie: Stafford House International. Zajęcia prowadzone były w małych międzynarodowych grupach.

Dzień Języka Angielskiego

Dzień Języka Angielskiego w II LO!

Miło nam poinformować, że 31 października 2018 zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego. Działo się naprawdę dużo, a zaangażowanie młodzieży było godne podziwu! Dużo wcześniej, w ramach przygotowań do wydarzenia przeprowadziliśmy konkurs na plakat najlepiej promujący Dzień Języka Angielskiego. Chętni uczniowie przygotowali swe prace na lekcjach informatyki pod opieką pani Małgorzaty Soboń. Wybór zwycięzców nie był łatwy. Nagrodziliśmy:

Dzień Języka Angielskiego w II LO

Dzień Języka Angielskiego w II LO już 31 października 2018 r.!

Pani Anna Krawczyk w czołówce plebiscytu „Nauczyciel na medal”

Miłą wiadomość dostaliśmy od uczniów klasy 2d. Wspieramy i głosujemy! :)

Cześć! Jesteśmy uczniami klasy 2d, zwracamy się do Was z ogromną prośbą! Pani profesor Anna Krawczyk, która jest naszą wychowawczynią, została zgłoszona do plebiscytu „Nauczyciel na medal”, organizowanego przez portal nowiny24.pl

Erasmus+ - Kurs językowy w Londynie

W dniach od 6.08.2018. do 17.08.2018 w ramach programu Erasmus+ Edukacja szkolna – akcja mobilność kadry edukacji szkolnej dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu, Mariusz Zamirski brał udział w  Standard English Course w szkole Stafford House International w Londynie. Zajęcia odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku po pięć godzin dziennie. Cztery godziny to podstawowy zakres realizacji nauki języka angielskiego, dodatkowy moduł dotyczył „mówienia i słuchania”.

Goście z Paderborn na lekcji języka angielskiego w klasie 2B

"W ubiegłym tygodniu na lekcji matematyki i j.angielskiego gościli u nas uczniowie z niemieckiej szkoły. Wywarli na mnie i całej klasie super wrażenie. Uśmiechnięci i chętni do rozmowy. Jedna uczennica tak chętnie chciała nam się przedstawić, że nawet zaśpiewała. To wspaniałe doświadczenie, ponieważ poznajemy mowę kulturę i codzienne zwyczaje naszych rówieśników z innego kraju". Magdalena Feduniewicz klasa 2B

Erasmus+ - Kurs metodyczny w Oksfordzie

W dniach 30.07.2018 – 10.08.2018 w ramach projektu Erasmus + dwie nauczycielki j. angielskiego z II LO w Przemyślu: Ewa Pilip i Justyna Tomaszek wzięły udział w kursie metodycznym „Creative Teaching in the Secondary and Adult English Language Classroom” w Oksfordzie organizowanym przez Lake School of English. Ten wakacyjny kurs zgromadził nauczycieli języka angielskiego z Czech, Hiszpanii, Japonii, Libanu, Walii i Polski. Była to

Erasmus+ - Kurs językowy w Cambridge

W ramach mobilności przewidzianej w projekcie Erasmus+ w dniach 23.07.2018-3.08.2018 nauczycielki II LO Bożena Bobrowicz, Aleksandra Dombrowska oraz Katarzyna Safianik uczestniczyły w General English Course w szkole Language Studies International w Cambridge. Na podstawie diagnozującego testu szkoła dobrała odpowiedni poziom kursu zakończonego otrzymaniem certyfikatów Level B1 i B2.