j. angielski

Dzień Europejski w II LO

4 kwietnia 2019 zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Europejski. Na wielu przedmiotach odbyły się zajęcia o Unii Europejskiej, obejrzeliśmy ciekawe prezentacje uczniów na j. angielskim, j. niemieckim, wiedzy o społeczeństwie i przedsiębiorczości. Na lekcjach informatyki nasi uczniowie uzupełniali swoje Europass CV oraz wypełniali paszporty językowe online. Uczennice klasy 1f zaśpiewały hymn unii "Oda do radości".

Spotkanie kadry nauczycielskiej w ramach programu Erasmus+

14 marca 2019 roku w II LO odbyły się kolejne warsztaty zorganizowane przez nauczycieli biorących udział w projekcie Erasmus+. Spotkanie dotyczyło pracy kadry nauczycielskiej w ramach programu  Erasmus+ „ Kształcimy obywateli zjednoczonej Europy” i jego korzyści dla działalności edukacyjnej szkoły. Tym razem mieliśmy przyjemność gościć nauczycieli nie tylko z przemyskich szkół ale także okolic naszego miasta.

"FOX" 2019

5 marca 18 uczniów II LO wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „FOX”. Konkurs jest formą intelektualnej zabawy językowej. Udział w nim polega na rozwiązaniu jednorazowego testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru i daje uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej. Zadania z obowiązkowej lekturki mają na celu pokazać, że język stanowi całość, a jego poszczególne komponenty "spotykają się" w literaturze. Ideą konkursu jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego.

Erasmus+ Mobility St. Paul's Bay

W dniach od 11 do 22 lutego 2019 Jacek Galanty jako kolejny nauczyciel II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu uczestniczył w kursie szkoleniowym w ramach programu Erasmus+ Mobility. Temat kursu brzmiał: Creative Use of Technology in the Classroom. Szkolenie odbywało sie w szkole językowej Alpha School of English w miejscowości St. Paul’s Bay na Malcie.

Kreatywne wykorzystanie nowoczesnych technologii w procesie nauczania obejmowało:

Warsztaty Erasmus+ w II LO

30 listopada 2018 roku w II LO odbyły się warsztaty dotyczące pracy kadry nauczycielskiej w ramach programu  Erasmus + „ Kształcimy obywateli zjednoczonej Europy” i jego korzyści dla działalności edukacyjnej szkoły. Warsztaty, na które zaproszono nauczycieli przemyskich szkół, zostały zorganizowane przez nauczycieli II LO biorących udział w programie Erasmus+.

Erasmus+ Kurs językowy w Londynie

Program Erasmus+ Edukacja szkolna umożliwia w ramach mobilności udział nauczycieli w zajęciach w całej europie. Między 3 a 14 września 2018 roku Aleksander Partyński - nauczyciel wychowania fizycznego w II LO uczestniczył w jednym z nich. Odbywały się one w Centre of English Studies, Nelson House w Londynie, od poniedziałku do piątku, cztery godziny dziennie. Zakres umiejętności językowych obejmował rozmowy w języku angielskim, czytanie, pisanie i oczywiście gramatykę ;) ( poziom B-1).

Erasmus+ Edukacja szkolna #Londyn

Od 3 do 14 września  w ramach programu Erasmus+ Edukacja szkolna - akcja mobilność kadry edukacji szkolnej,kolejny już nauczyciel naszej szkoły, Artur Bobrowicz, brał udział w  kursie mającym na celu doskonalenie języka angielskiego (poziom C1) organizowanym przez jedną z najlepszych londyńskich szkół w tym zakresie: Stafford House International. Zajęcia prowadzone były w małych międzynarodowych grupach.

Dzień Języka Angielskiego

Dzień Języka Angielskiego w II LO!

Miło nam poinformować, że 31 października 2018 zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego. Działo się naprawdę dużo, a zaangażowanie młodzieży było godne podziwu! Dużo wcześniej, w ramach przygotowań do wydarzenia przeprowadziliśmy konkurs na plakat najlepiej promujący Dzień Języka Angielskiego. Chętni uczniowie przygotowali swe prace na lekcjach informatyki pod opieką pani Małgorzaty Soboń. Wybór zwycięzców nie był łatwy. Nagrodziliśmy:

Dzień Języka Angielskiego w II LO

Dzień Języka Angielskiego w II LO już 31 października 2018 r.!

Pani Anna Krawczyk w czołówce plebiscytu „Nauczyciel na medal”

Miłą wiadomość dostaliśmy od uczniów klasy 2d. Wspieramy i głosujemy! :)

Cześć! Jesteśmy uczniami klasy 2d, zwracamy się do Was z ogromną prośbą! Pani profesor Anna Krawczyk, która jest naszą wychowawczynią, została zgłoszona do plebiscytu „Nauczyciel na medal”, organizowanego przez portal nowiny24.pl