j. angielski

Erasmus+ - Kurs językowy w Londynie

W dniach od 6.08.2018. do 17.08.2018 w ramach programu Erasmus+ Edukacja szkolna – akcja mobilność kadry edukacji szkolnej dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu, Mariusz Zamirski brał udział w  Standard English Course w szkole Stafford House International w Londynie. Zajęcia odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku po pięć godzin dziennie. Cztery godziny to podstawowy zakres realizacji nauki języka angielskiego, dodatkowy moduł dotyczył „mówienia i słuchania”.

Goście z Paderborn na lekcji języka angielskiego w klasie 2B

"W ubiegłym tygodniu na lekcji matematyki i j.angielskiego gościli u nas uczniowie z niemieckiej szkoły. Wywarli na mnie i całej klasie super wrażenie. Uśmiechnięci i chętni do rozmowy. Jedna uczennica tak chętnie chciała nam się przedstawić, że nawet zaśpiewała. To wspaniałe doświadczenie, ponieważ poznajemy mowę kulturę i codzienne zwyczaje naszych rówieśników z innego kraju". Magdalena Feduniewicz klasa 2B

Erasmus+ - Kurs metodyczny w Oksfordzie

W dniach 30.07.2018 – 10.08.2018 w ramach projektu Erasmus + dwie nauczycielki j. angielskiego z II LO w Przemyślu: Ewa Pilip i Justyna Tomaszek wzięły udział w kursie metodycznym „Creative Teaching in the Secondary and Adult English Language Classroom” w Oksfordzie organizowanym przez Lake School of English. Ten wakacyjny kurs zgromadził nauczycieli języka angielskiego z Czech, Hiszpanii, Japonii, Libanu, Walii i Polski. Była to

Erasmus+ - Kurs językowy w Cambridge

W ramach mobilności przewidzianej w projekcie Erasmus+ w dniach 23.07.2018-3.08.2018 nauczycielki II LO Bożena Bobrowicz, Aleksandra Dombrowska oraz Katarzyna Safianik uczestniczyły w General English Course w szkole Language Studies International w Cambridge. Na podstawie diagnozującego testu szkoła dobrała odpowiedni poziom kursu zakończonego otrzymaniem certyfikatów Level B1 i B2.

Kształcimy obywateli zjednoczonej Europy

W roku szkolnym 2017/2018 grupa nauczycieli naszego liceum podjęła szereg działań, w wyniku których szkoła zakwalifikowała się do udziału w projekcie Erasmus + „Mobilność kadry Edukacji Szkolnej”. W ramach projektu 16 nauczycieli II LO weźmie udział w zagranicznych kursach metodycznych, metodyczno-językowych, językowych i specjalistycznych.

Najważniejsze cele, które szkoła pragnie osiągnąć w wyniku realizacji projektu Erasmus+ to:

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX

28 lutego 21 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX. Ideą konkursu jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego, a sam udział w nim polega na rozwiązaniu testu i daje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej. Zadania z obowiązkowej lekturki mają na celu pokazać, że język stanowi całość, a jego poszczególne komponenty "spotykają się" w literaturze. Ze względu na swoją zawartość i urozmaicony charakter zadania stanowią wyzwanie oraz pobudzają dociekliwość.

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX

03 marca 19 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ideą konkursu jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez udział w teście, do rozwiązania którego potrzeba odpowiedniej dla danej kategorii wiekowej wiedzy gramatycznej, słownikowej, kulturoznawczej oraz z zadanej lektury.

Najwyższy wynik w szkole uzyskała uczennica klasy 1d Sylwia Hickiewicz. Gratulujemy!!

The Top 100 Language Lovers 2014

Z ogromną przyjemnością chcemy poinformować, że szkolny blog do nauki języka niemieckiego "Morawa bloggt auf Deutsch" został nominowany jako jeden ze 100 najlepszych blogów językowych w plebiscycie "The Top 100 Language Lovers 2014" w kategorii "Top 100 Language Learning Blog" zorganizowanym przez bab.la oraz Lexiophiles.

English Day II LO Przemyśl

Dnia 22.10.2013r. obchodzony był w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego. Rozpoczął się on od wykładu prowadzonego przez pana Bartosza Kusego z wydawnictwa Pearson pod tytułem "Grammar now, here and everywhere". Młodzież z naszej szkoły mogła się dowiedzieć jak dzięki nowym technologiom można poszerzać swoją wiedzę w ciekawy i efektywny sposób.