j. angielski

Dzień Języka Angielskiego

Dzień Języka Angielskiego w II LO!

Miło nam poinformować, że 31 października 2018 zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego. Działo się naprawdę dużo, a zaangażowanie młodzieży było godne podziwu! Dużo wcześniej, w ramach przygotowań do wydarzenia przeprowadziliśmy konkurs na plakat najlepiej promujący Dzień Języka Angielskiego. Chętni uczniowie przygotowali swe prace na lekcjach informatyki pod opieką pani Małgorzaty Soboń. Wybór zwycięzców nie był łatwy. Nagrodziliśmy:

Dzień Języka Angielskiego w II LO

Dzień Języka Angielskiego w II LO już 31 października 2018 r.!

Pani Anna Krawczyk w czołówce plebiscytu „Nauczyciel na medal”

Miłą wiadomość dostaliśmy od uczniów klasy 2d. Wspieramy i głosujemy! :)

Cześć! Jesteśmy uczniami klasy 2d, zwracamy się do Was z ogromną prośbą! Pani profesor Anna Krawczyk, która jest naszą wychowawczynią, została zgłoszona do plebiscytu „Nauczyciel na medal”, organizowanego przez portal nowiny24.pl

Erasmus+ - Kurs językowy w Londynie

W dniach od 6.08.2018. do 17.08.2018 w ramach programu Erasmus+ Edukacja szkolna – akcja mobilność kadry edukacji szkolnej dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu, Mariusz Zamirski brał udział w  Standard English Course w szkole Stafford House International w Londynie. Zajęcia odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku po pięć godzin dziennie. Cztery godziny to podstawowy zakres realizacji nauki języka angielskiego, dodatkowy moduł dotyczył „mówienia i słuchania”.

Goście z Paderborn na lekcji języka angielskiego w klasie 2B

"W ubiegłym tygodniu na lekcji matematyki i j.angielskiego gościli u nas uczniowie z niemieckiej szkoły. Wywarli na mnie i całej klasie super wrażenie. Uśmiechnięci i chętni do rozmowy. Jedna uczennica tak chętnie chciała nam się przedstawić, że nawet zaśpiewała. To wspaniałe doświadczenie, ponieważ poznajemy mowę kulturę i codzienne zwyczaje naszych rówieśników z innego kraju". Magdalena Feduniewicz klasa 2B

Erasmus+ - Kurs metodyczny w Oksfordzie

W dniach 30.07.2018 – 10.08.2018 w ramach projektu Erasmus + dwie nauczycielki j. angielskiego z II LO w Przemyślu: Ewa Pilip i Justyna Tomaszek wzięły udział w kursie metodycznym „Creative Teaching in the Secondary and Adult English Language Classroom” w Oksfordzie organizowanym przez Lake School of English. Ten wakacyjny kurs zgromadził nauczycieli języka angielskiego z Czech, Hiszpanii, Japonii, Libanu, Walii i Polski. Była to

Erasmus+ - Kurs językowy w Cambridge

W ramach mobilności przewidzianej w projekcie Erasmus+ w dniach 23.07.2018-3.08.2018 nauczycielki II LO Bożena Bobrowicz, Aleksandra Dombrowska oraz Katarzyna Safianik uczestniczyły w General English Course w szkole Language Studies International w Cambridge. Na podstawie diagnozującego testu szkoła dobrała odpowiedni poziom kursu zakończonego otrzymaniem certyfikatów Level B1 i B2.

Kształcimy obywateli zjednoczonej Europy

W roku szkolnym 2017/2018 grupa nauczycieli naszego liceum podjęła szereg działań, w wyniku których szkoła zakwalifikowała się do udziału w projekcie Erasmus + „Mobilność kadry Edukacji Szkolnej”. W ramach projektu 16 nauczycieli II LO weźmie udział w zagranicznych kursach metodycznych, metodyczno-językowych, językowych i specjalistycznych.

Najważniejsze cele, które szkoła pragnie osiągnąć w wyniku realizacji projektu Erasmus+ to:

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX

28 lutego 21 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX. Ideą konkursu jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego, a sam udział w nim polega na rozwiązaniu testu i daje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej. Zadania z obowiązkowej lekturki mają na celu pokazać, że język stanowi całość, a jego poszczególne komponenty "spotykają się" w literaturze. Ze względu na swoją zawartość i urozmaicony charakter zadania stanowią wyzwanie oraz pobudzają dociekliwość.

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX

03 marca 19 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ideą konkursu jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez udział w teście, do rozwiązania którego potrzeba odpowiedniej dla danej kategorii wiekowej wiedzy gramatycznej, słownikowej, kulturoznawczej oraz z zadanej lektury.

Najwyższy wynik w szkole uzyskała uczennica klasy 1d Sylwia Hickiewicz. Gratulujemy!!