j. angielski

Kształcimy obywateli zjednoczonej Europy

W roku szkolnym 2017/2018 grupa nauczycieli naszego liceum podjęła szereg działań, w wyniku których szkoła zakwalifikowała się do udziału w projekcie Erasmus + „Mobilność kadry Edukacji Szkolnej”. W ramach projektu 16 nauczycieli II LO weźmie udział w zagranicznych kursach metodycznych, metodyczno-językowych, językowych i specjalistycznych.

Najważniejsze cele, które szkoła pragnie osiągnąć w wyniku realizacji projektu Erasmus+ to:

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX

28 lutego 21 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX. Ideą konkursu jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego, a sam udział w nim polega na rozwiązaniu testu i daje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej. Zadania z obowiązkowej lekturki mają na celu pokazać, że język stanowi całość, a jego poszczególne komponenty "spotykają się" w literaturze. Ze względu na swoją zawartość i urozmaicony charakter zadania stanowią wyzwanie oraz pobudzają dociekliwość.

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX

03 marca 19 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ideą konkursu jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez udział w teście, do rozwiązania którego potrzeba odpowiedniej dla danej kategorii wiekowej wiedzy gramatycznej, słownikowej, kulturoznawczej oraz z zadanej lektury.

Najwyższy wynik w szkole uzyskała uczennica klasy 1d Sylwia Hickiewicz. Gratulujemy!!

The Top 100 Language Lovers 2014

Z ogromną przyjemnością chcemy poinformować, że szkolny blog do nauki języka niemieckiego "Morawa bloggt auf Deutsch" został nominowany jako jeden ze 100 najlepszych blogów językowych w plebiscycie "The Top 100 Language Lovers 2014" w kategorii "Top 100 Language Learning Blog" zorganizowanym przez bab.la oraz Lexiophiles.

English Day II LO Przemyśl

Dnia 22.10.2013r. obchodzony był w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego. Rozpoczął się on od wykładu prowadzonego przez pana Bartosza Kusego z wydawnictwa Pearson pod tytułem "Grammar now, here and everywhere". Młodzież z naszej szkoły mogła się dowiedzieć jak dzięki nowym technologiom można poszerzać swoją wiedzę w ciekawy i efektywny sposób.

Konkurs w języku angielskim "World around English"

05.06.2013 r. w Zespole Szkół Elektronicznych w Przemyślu odbył się międzyszkolny konkurs "World around English" zorganizowanym przez ZSEiO oraz ZSU-HiG. Uczniowie z 4 szkół średnich z Przemyśla wzięli udział w 7 konkurencjach. Jedną z nich było wcześniejsze przygotowanie plakatu promującego naukę języka angielskiego oraz jego prezentacja w języku angielskim przed komisją i rywalami. W innych zadaniach należało wykazać się bardzo dużą wiedzą z zakresu historii, muzyki, geografii i polityki krajów anglojęzycznych oraz umiejętnością tłumaczenia tekstu literackiego.

Konkurs Języka Angielskiego - wyniki

W dniu 27 04 2013 w II Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu odbyła się I edycja MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO dla gimnazjalistów organizowanego przez nauczycieli II LO.

Konkurs Języka Angielskiego dla gimnazjalistów

II Liceum Ogólnokształcące im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

serdecznie zaprasza do udziału w

I Konkursie Języka Angielskiego

skierowanym do uczniów szkół gimnazjalnych klas I - III.

Konkurs 'Day By Day'

Wszystkich uczniów 2LO zapraszamy do udziału w VII ogólnopolskim konkursie językowym na angielskojęzyczną kartkę z pamiętnika organizowanym przez szkołę języków obcych GLOSSA. Uczestnicy konkursu "Day by Day" będą mieli okazję udoskonalić swoją znajomość języka, zdobyć prestiżowy dyplom uczestnictwa w konkursie, zaprezentować swoją pracę tysiącom młodych ludzi uczestniczących w konkursie, a także wygrać atrakcyjne nagrody, między innymi wyjazd do Anglii, Irlandii lub na Maltę na intensywny kurs językowy.