j. łaciński

Kolejna Nagroda

1 września Gabriela Kić, uczennica klasy 3e, odebrała z rąk Dyrektora pana Mariusza Zamirskiego Nagrodę imienia profesora Kazimierza Morawskiego. Nagroda jest fundowana, nieprzerwanie od 23 lat, przez potomków patrona naszej szkoły, Kazimierza Morawskiego, profesora filologii klasycznej UJ, wybitnego znawcę antyku. Jest to wyjątkowe wyróżnienie przyznawane uczniom, którzy wykazują szczególne zainteresowanie kulturą świata antycznego i mają w tej dziedzinie znaczne osiągnięcia.

Sukces w finale Konkursu Antycznego

Emilia Król, Amelia Motyl i Miłosz Smyk z klasy 1k zostali laureatami 2. miejsca w XI Podkarpackim Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Kulturze Antycznej „Non scholae, sed vitae discimus”.
Konkurs ma charakter interdyscyplinarny, jest organizowany przez VI LO w Rzeszowie oraz Zakład Historii Starożytnej i Orientalistyki Uniwersytetu Rzeszowskiego pod honorowym patronatem Rektora UR i Podkarpackiego Kuratora Oświaty.