j. niemiecki

Dzień Europejski w II LO

4 kwietnia 2019 zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Europejski. Na wielu przedmiotach odbyły się zajęcia o Unii Europejskiej, obejrzeliśmy ciekawe prezentacje uczniów na j. angielskim, j. niemieckim, wiedzy o społeczeństwie i przedsiębiorczości. Na lekcjach informatyki nasi uczniowie uzupełniali swoje Europass CV oraz wypełniali paszporty językowe online. Uczennice klasy 1f zaśpiewały hymn unii "Oda do radości".

Spotkanie kadry nauczycielskiej w ramach programu Erasmus+

14 marca 2019 roku w II LO odbyły się kolejne warsztaty zorganizowane przez nauczycieli biorących udział w projekcie Erasmus+. Spotkanie dotyczyło pracy kadry nauczycielskiej w ramach programu  Erasmus+ „ Kształcimy obywateli zjednoczonej Europy” i jego korzyści dla działalności edukacyjnej szkoły. Tym razem mieliśmy przyjemność gościć nauczycieli nie tylko z przemyskich szkół ale także okolic naszego miasta.

Egzamin DSD I już po raz szósty

14.03.2019r, już po raz szósty II LO jako centrum egzaminacyjne zorganizowało  egzamin DSD I ( Deutsches  Sprachdiplom I stopnia) dla 62 trzecioklasistów gimnazjów realizujących program DSD I: Gimnazjum nr 1 (obecna SP 14), Gimnazjum nr 3 (obecna SP 5), Gimnazjum nr 4 ( obecna SP 16), Gimnazjum nr 5 ( obecna SP 4)  oraz Gimnazjum Morawa w Przemyślu.

Wyniki egzaminu DSD II

Miło nam poinformować, że  14 trzecioklasistów  z grupy DSD zdało egzamin DSD II ( poziom B2/C1)!

Trzecioklasiści z 3DSD nie zawiedli !

W dniach 17.12.2018-18.12.2018r odbyły się w naszej szkole ustne egzaminy DSD II ( Deutsches Sprachdiplom Stufe II). Do egzaminu przystąpiło 15 uczniów klas trzecich. Miło nam poinformować, że cała „piętnastka” sprostała trudnemu zadaniu. 11 osób zdało egzamin na poziomie C1, 4 osoby na poziomie B2.  Trzy osoby osiągnęły maksymalną liczbę punktów.  Wszystkim serdecznie gratulujemy i trzymamy mocno kciuki za egzamin pisemny, na którego wyniki  czekamy.

Udział naszych uczennic w projekcie ”Sto lat - hundert Jahre”

Aleksandra Pest i Kamila Toczek (3DSD; 3b) zostały zaproszone na warsztaty  do projektu „Sto lat-hundert Jahre” zorganizowanym przez Doradztwo Centralnego Wydziału  Szkolnictwa Zagranicznego pod patronatem  Ambasady  Niemiec w Warszawie.  Dziewczęta przygotowały na pierwszym etapie   projekt  związany z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Projekt polegał na tym, aby w lokalnej prasie z 1918roku zbadać nastroje i sytuację polityczno- społeczną z tamtego okresu, jaka panowała w naszym mieście.

Warsztaty Erasmus+ w II LO

30 listopada 2018 roku w II LO odbyły się warsztaty dotyczące pracy kadry nauczycielskiej w ramach programu  Erasmus + „ Kształcimy obywateli zjednoczonej Europy” i jego korzyści dla działalności edukacyjnej szkoły. Warsztaty, na które zaproszono nauczycieli przemyskich szkół, zostały zorganizowane przez nauczycieli II LO biorących udział w programie Erasmus+.

Pisemny egzamin DSD II już za nami!

Już po raz trzeci odbył się w naszej szkole pisemny egzamin DSD II ( Deutsches Sprachdiplom II stopnia; poziom B2/C1) dla 15 uczniów grupy 3DSD. Zdanie egzaminu oznacza uzyskanie dyplomu językowego  na poziomie B2/C1 dającego przepustkę na studia w krajach niemieckojęzycznych.

28.11.2018r o godz. 8.30 Dyrekcja naszej szkoły i zaproszeni goście przywitali uroczyście naszych trzecioklasistów i życzyli im „połamania piór” podczas egzaminu.

Egzamin pilotażowy DSD II

23.11.2018r odbył się w naszej szkole ustny egzamin pilotażowy DSD II z udziałem Pana Ralfa Aurisa z Centrali Szkolnictwa Zagranicznego w Niemczech.

Pisemny egzamin DSD II

W najbliższą srodę, tj. 28.11.2018r odbędzie się w naszej szkole pisemny egzamin DSD II ( Deutsches Sprachdiplom II stopnia), który zdawać będzie 15 uczniów  z klas trzecich. Egzamin językowy DSD II potwierdza znajomość języka niemieckiego na wysokim poziomie - B2/C1 ESOKJ ( Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego). Egzamin potrwa od godz.