j. niemiecki

Nauczyciele z Niemiec z wizytą na lekcji grupy 3DSD

28.09.2018r uczniowie grupy 3DSD gościli na swojej lekcji języka niemieckiego 6 nauczycieli z Niemiec, którzy na co dzień pracują bądź opiekują się szkołami DSD w Polsce- m.in. w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Policach. Wśród nich była p. Barbara Riedel-Baader, z którą 3DSD miała okazję spotkać się rok temu w Krakowie podczas wykładu o migracji na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Nasi goście chcieli zobaczyć, jak podczas lekcji języka niemieckiego pracują uczniowie i jak program DSD funkcjonuje w naszej szkole.

Kolejne dyplomy językowe rozdane!

28.09.2018r odbyła się w naszym liceum uroczystość wręczenia dyplomów językowych DSD I oraz A2 tegorocznym absolwentom przemyskich gimnazjów DSD. Tym razem dyplomy wręczyła osobiście koordynator programu DSD

Wymiana z partnerską szkołą Gimnazjum im. Goerdelera w Paderborn

W dniach 6-13 września 2018 r. gościliśmy w II LO  grupę uczniów z partnerskiej szkoły Gimnazjum im. Goerdelera w Paderborn pod opieką nauczycieli. Tradycyjnie goście zostali powitani przez pana dyrektora Mariusza Zamirskiego  i  oddani pod opiekę polskim rodzinom. Celem wymiany było, aby niemiecka młodzież poznała  realia codziennego życia w Polsce, aby zwiedziła miasto i okolice, zapoznała się z polskimi zwyczajami, kulturą i historią. Spotkanie było okazją do nawiązania przyjaźni, komunikacji językowej oraz miłego spędzenia czasu.

Wręczenie dyplomów językowych DSD I

Zapraszamy serdecznie tegorocznych absolwentów gimnazjów DSD, ich rodziców, dyrektorów przemyskich szkół DSD i nauczycieli języka niemieckiego na uroczyste wręczenie dyplomów DSD I i A2.

Uroczystość odbędzie się 28.09.2018r w II Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu o godz. 13.00 . (sala nr 8).

Certyfikaty językowe wręczy koordynator programu DSD w Polsce południowej – pani Susanne Lindemann.

Kształcimy obywateli zjednoczonej Europy

W roku szkolnym 2017/2018 grupa nauczycieli naszego liceum podjęła szereg działań, w wyniku których szkoła zakwalifikowała się do udziału w projekcie Erasmus + „Mobilność kadry Edukacji Szkolnej”. W ramach projektu 16 nauczycieli II LO weźmie udział w zagranicznych kursach metodycznych, metodyczno-językowych, językowych i specjalistycznych.

Najważniejsze cele, które szkoła pragnie osiągnąć w wyniku realizacji projektu Erasmus+ to:

Sky is the limit

Rzeszowska telewizja w Dniu Dziecka (1 VI 2018) prowadziła program poświęcony uzdolnionej młodzieży. Zaproszono do studia Agnieszkę Haszczyn (naszą tegoroczną absolwentkę) i Mikołaja Popławskiego (ucznia klasy 2e, realizującego indywidualny tok nauczania). Uczniom towarzyszył nauczyciel chemii pan Marian Sztaba.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu!

(początek - 12 minuta nagrania)

Nasza drużyna najlepsza w regionalnym konkursie języka niemieckiego Turbolandeskunde.

Nasza drużyna w składzie - Mikołaj Popławski (2e), Jakub Kawska (2e) i Paweł Kudyba (2c), wszyscy z 2DSD, zajęła 1.miejsce w regionalnym etapie konkursu Turbolandeskunde- wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego, którego organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Etap regionalny odbył się 13.04.2018r w naszej szkole, do której przybyło 10 trzyosobowych drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych

Dzień Otwarty 2LO dla gimnazjalistów DSD

Zapraszamy serdecznie gimnazjalistów DSD oraz wszystkich zainteresowanych w dniu 23.04.2018r o godz. 9.00 podczas Dnia Otwartego II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu na prezentację programu DSD II  realizowanego w II LO w Przemyślu .

Agnieszka i Bartek po raz kolejny zostali finalistami Olimpiady Języka Niemieckiego

Serdecznie gratulujemy Agnieszce Haszczyn (3d) i Bartłomiejowi Haszczynowi (2d) , iż po raz drugi zdobyli tytuł finalistów Olimpiady Języka Niemieckiego i znaleźli się w zaszczytnym  gronie 85 najlepszych uczniów w Polsce władających językiem niemieckim.

Uczniowie 2DSD zwycięzcami w projekcie szkół DSD

Grupa 2DSD wzięła udział  w projekcie edukacyjnym szkół DSD w Polsce południowej. Tegoroczny temat projektu brzmiał: „Prawo do decydowania – setna rocznica uzyskania prawa wyborczego przez kobiety w Polsce, Niemczech i Austrii“.