j. niemiecki

Pisemny egzamin DSD II już za nami!

28.11.2017r odbył się już po raz drugi w naszej szkole pisemny egzamin DSD II (Deutsches Sprachdiplom drugiego stopnia), który zdawało 14 uczennic  z klas trzecich (3a, 3c, 3d, 3e, 3f). Przed godz. 9.00 Dyrekcja szkoły – p. Mariusz Zamirski oraz p. Agata Trzpis uroczyście przywitali uczennice, które przystąpiły do egzaminu i życzyli im „połamania piór”. Szczęście miał przynieść trzecioklasistkom symboliczny puchar przyniesiony do sali egzaminacyjnej przez Pana Dyrektora.

Pisemny egzamin DSD II

Ralf Auris z Centrali Szkolnictwa Zagranicznego w Niemczech z wizytą w naszej szkole

18.10.2017r był dniem poświęconym językowi niemieckiemu z powodu wizyty w naszym liceum Pana Ralfa Aurisa z Centrali Szkolnictwa Zagranicznego w Niemczech.

25 lat współpracy partnerskiej II LO i Gimnazjum im. Goerdelera w Paderborn

W dniach 25.09-04.10.2017r. młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego im. prof. K. Morawskiego wraz z nauczycielami oraz dyrektorem szkoły panem Mariuszem Zamirskim uczestniczyła w wyjątkowej wymianie ze szkołą partnerską w Paderborn, Gimnazjum im. Goerdelera.

Coroczna wymiana młodzieży była okazją do podsumowania współpracy i partnerstwa szkół, która trwa już od 25 lat, a zainicjował ją dyrektor II LO śp. Pan August Partyński.

Jubileusz partnerstwa szkół zbiegł się również z jubileuszem 50-lecia szkoły Gimnazjum im. Goerdelera w Paderborn. Uroczyste obchody obydwu jubileuszy miały miejsce w auli szkolnej gimnazjum. Obecni podczas uroczystości byli przedstawiciele władz miasta Paderborn, przedstawiciele departamentów edukacji, rodzice, nauczyciele i absolwenci. Nie zabrakło również udziału i występu uczniów. Wspaniale zaprezentował się szkolny Bigband, w którym zagrali nie tylko uczniowie ale też nauczyciele szkoły. Atrakcyjne pokazy chemiczne przerywane były co chwilę gromkimi brawami, a występ sportowy z akrobatyki pokazał, że uczniowie Gimnazjum im. Goerdelera mają wielki potencjał.

Uroczystość rozdania dyplomów językowych DSD I

Dyrekcja II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu oraz nauczyciele języka niemieckiego zapraszają tegorocznych absolwentów klas trzecich gimnazjów DSD ( Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 3 oraz Gimnazjum nr 4 w Przemyślu) oraz ich rodziców na uroczystość rozdania dyplomów DSD IUroczyste wręczenie dyplomów językowych odbędzie się 1

Dyplomy językowe DSD II rozdane!

W dniu 31.05.2017r odbyło się uroczyste rozdanie niemieckich dyplomów językowych DSD II naszym tegorocznym absolwentom. Dyplomy wręczyła p. Sabine-Maya Schlattner- doradca metodyczny Centrali Szkolnictwa Zagranicznego w Niemczech, która pogratulowała wszystkim trzecioklasistom, którzy po ciężkiej trzyletniej nauce języka niemieckiego w liceum zdobyli swoje upragnione certyfikaty. Warto dodać, że dyplomy DSD II potwierdzające znajomość języka niemieckiego na poziomie B2/C1 są przepustką na studia w krajach niemieckojęzycznych.

Uroczystość rozdania dyplomów DSD II w naszej szkole

Serdecznie zapraszamy na rozdanie dyplomów językowych DSD II tegorocznym absolwentom naszej szkoły.

Program uroczystości wręczenia niemieckich dyplomów językowych DSD II

Międzyszkolny Konkurs „Mistrz DSD” dla gimnazjalistów DSD

Już po raz szósty II LO zorganizowało we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Niemieckiego/oddział Przemyśl międzyszkolny konkurs „Mistrz DSD” dla uczniów klas pierwszych i drugich gimnazjów DSD, czyli Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 4 oraz Gimnazjum nr 5 w Przemyślu.

6 maja 2017 w konkursie rywalizowało 20 uczniów, którzy rozwiązywali konkursowy test składający się z zadań sprawdzających sprawność słuchania, czytania ze zrozumieniem, pisania w języku niemieckim oraz zawierający elementy realioznawcze.

Dzień Otwarty II LO dla gimnazjalistów DSD!

Zapraszamy serdecznie gimnazjalistów DSD oraz wszystkich zainteresowanych w dniu 24.04.2017r. o godz. 8.30 podczas Dnia Otwartego II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu na prezentację programu DSD II  realizowanego w II LO w Przemyślu .

Oto szczegóły:

Wyniki egzaminu DSD II (Deutsches Sprachdiplom Stufe II)

Miło nam poinformować, że 20 uczniów z obu grup DSD w klasach trzecich zdało egzamin DSD II (poziom  B2/C1) !

Egzamin pisemny odbył się 30.11.2016r, a część ustna na początku stycznia 2017r.